Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Metaverse girişimi Zebra Labs, 5 milyon abd parası yatırım topladı


Çin merkezli metaverse girişimi Zebra Labs, kısa bir süre önce katıldığı bir yatırım turunda 5 milyon abd parası fon topladığını duyurdu. Tura; Çinli oyun şirketi NetDragon, ABD merkezli risk sermayesi şirketi SOSV ve Japonya merkezli ticaret şirketi Sumitomo da katılım sağladı. Müzik sanatçıları için bir metaverse oluşturmzamanı hedefleyen şirket, daha önce Çinli pop yıldızlarının NFT’lerini geliştirmeye ve popüler hale getirmeye de yardımcı olmuştu.  

Aktarılan detaylara göre; Zebra Labs, yeni metaverse platformunu 2023 yılında kullanıma sunmzamanı planlıyor. Oluşturulan metaverse’ün, NFT versiyonları bulunan sanatçıların sanal konserlerine ev sahipliği yapacağı ifade ediliyor. Sanatçıların animasyonlu bir görüntüsünü oluşturan Zebra Labs, bu sanatçıların yeni videolar, görseller ve sosyal medya aracılığıyla dijital ikizlerinden gelir elde edebilmesine yardımcı oluyor.  

Sanatçılar, Zebra Labs’in oluşturduğu NFT’leri ücret karşılığında lisanslıyor

Zebra Labs buna ek olarak, içerikle derinden bütünleşen bir fikri mülkiyet yarattığına işaret ediyor. Şirketin oluşturduğu animasyonlu karakterler, sanatçılarla NFT olarak paylaşılıyor. Daha zaman en yenira sanatçılar, bu NFT’leri belli bir ücret karşılığında lisanslayarak dijital animasyonlarından para kazanabiliyor.