Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Metro Şirketler Grubu’nun sahibi iş insanı Galip Öztürk, Gürcistan’da gözaltına yapıldı iddiası!

Gürcistan basınında konum alan havadislerde, Metro Şirketler Grubu’nun sahibi iş insanı Galip Öztürk’ün Gürcistan’ın Batum kentinde gözaltına yapıldığı iddia edildi. Öztürk’ün sahibi olduğu ve Batum’da bulunan “Metro City” şirketine mali polis ve özel güçlüler tarafından operasyon düzenlediği aktarılan havadislerde, Öztürk’ün neden gözaltına yapıldığı ise belirtilmedi.

Gürcistan’dan 2015 yılında vatandaşlık alan ve 2020 yılında 500 milyon abd parası yatırımda bulunan Öztürk’ün gözaltına alınması ile ilgili henüz resmi bir konuşma yapılmadı.

ÜST DÜZEY YETKİLİLERLE FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

GGR

Gürcistan basınında şirketleri ağırlıklı olarak turizm, ulaştırma ve inşaat sektörlerinde faaliyet göstermekte olduğu belirtilen Öztürk’ün, Gürcistan’daki en büyük varlıklarından birinin Batum’da bulunan “Euphoria” otel olduğu kaydedilirken, Öztürk’ün Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili yanı sıra eski Başbakanlar Giorgi Gakharia, Giorgi Kvirikaşvili ve diğer ard düzey yetkililerle görüşmelerinin fotoğrafları yzamanınlandı.

ÖZTÜRK’E MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLMİŞTİ

28 Eylül 1996’da Kuvvet Köseoğlu’nun Samsun’da kan davası sebebiyle öldürülmesi ile ilgili Öztürk’ün de aralarında bulunduğu 7 kişinin yargılandığı davada, cinayeti işleyen Kudret Okumuş, yurt dışına kaçmaya çalıştığı sırada 28 Ağustos 2011’de Çorum’da yakalanmıştı. Davaya bakan İstanbul 19. Ağır Ceza Mahkemesi, 8 Ekim 2012’de sanıklar Y.Y., A.O., Y.Ö., S.Ş. ve C.K. hakkında, delil yetersizliğinden beraat, Öztürk ile cinayetin tetikçisi Okumuş’a müebbet hapis cezası vermişti. Kararda, Öztürk cinayetin azmettiricisi olarak konum almıştı.

(İHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Galata Kulesi önünde tekbir getirerek kendini yaktı! Etrafındakiler söndürmek yerine selfie çekmeye çalıştıGalata Kulesi önünde tekbir getirerek özüni yaktı! Etrafındakiler söndürmek konumine selfie çekmeye çalıştı
Korku dolu anlar! Başlarını yukarı kaldırdılar ve...Korku dolu anlar! Başlarını yukarı kettirdılar ve…
81 ile maske genelgesi! Tek bir yerde devam edecek81 ile maske genelgesi! Tek bir konumde devam edecek