Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Michael Saylor’dan Yanlış Seçim: Bitcoin Yerine Ethereum’u Tercih Etseydi Yaklaşık 2 Milyar Dolar Kazanabilirdi

Michael Saylor’ın kurucusu olduğu MicroStrategy Bitcoin (BTC) konumine Ethereum’a (ETH) yatırım yapmış olsaydı 1,84 milyar abd parası karda olacaktı

Kripto analitik firması Blockchain Center resmi web sitesinde paylaştığı verilerde, MicroStrategy’nin Bitcoin konumine Ethereum’a yatırım ettiğı senaryoda portföyünün değerini gösteren bir grafik yzamanınladı. Grafikte şirketin Ethereum yatırımı yapmış olsaydı çok daha değerli bir portföye sahip olacağı görüldü.

Verilere göre, Bitcoin yatırımlarından toplamda 1,25 milyar abd parası zarar eden şirket Ethereum yatırımı yapmış olsaydı an itibariyle yaklaşık 1,84 milyar abd parası karda olacaktı. Ayrıca şirket Ethereum portföyünü %4 getiri oranıyla stake etmiş olsaydı toplamda 394,6 milyon abd parası stake geliri elde edecekti. Toplamda 5,83 milyar abd parasılık Ethereum yatırımına sahip olacak şirketin stake ile elde ettiği ETH’ler ile beraber portföyü 6,2 milyar abd parasıa yükselecekti. Şirket şu anda ise toplam 2,73 milyar abd parasılık bir Bitcoin portföyüne sahip bulunuyor.

Öte yandan şirketin, Bitcoin yatırımlarını an itibariyle Ethereum’a çevirmesi durumunda 1,6 milyon ETH’ye sahip olacağı ve yıllık 136 milyon abd parası staking geliri alacağı görüldü.

Blockchain Center ekibi mesele hakkında, geriye yönelik yatırım en yeniuçlarının eleştirilmesinin çok mantıklı olmadığını buna rağmen Michael Saylor’un en iyi ikinci bir kripto varlık yok söylemlerini de abartı bulduklarını belirtti.