Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Microsoft, blokzincir tabanlı oyun stüdyosu Wemade’e yatırım etti


Güney Kore merkezli blokzincir oyun stüdyosu Wemade, teknoloji devi Microsoft’un da katılım sağladığı en yeni yatırım turunda 46 milyon birim fon topladı. Hisse senedine dönüştürülebilir tahvil satın alan Microsoft, Wemade’e 14,8 milyon birim yatırım etti. 2000 yılında kurulan stüdyo, 2018 yılından işe koyulyarak blokzincir teknolojileri üzerinde de çalışmaya işe koyulmıştı. Bu çalışmalar, Wemix isimli blokzincir mainnet’in doğuşunun da önünü açmıştı. 

Aktarılan detaylara göre; Wemade, en yeni olarak blokzincir destekli oyunu Mir 4’ü piyasaya sürmüştü. NFT entegrasyonu da bulunan oyunda, şirketin ‘DRACO’ isimli token’ları da kullanılabiliyordu. Şirket, standart oyunları blokzincir teknolojisiyle zenginleştirmeyi ve Wemix coin’i blokzincir tabanlı oyunlarda en çok kullanılan dijital varlık haline getirmeyi planlıyordu.  

Microsoft, Wemade yatırımıyla ilgili herhangi bir resmi duyuru yapmadı

Öte yandan; Microsoft, Wemade yatırımıyla ilgili herhangi bir resmi duyuru yapmadı. Bu nedenle; söz meselesu yatırımın, doğrudan Microsoft’un oyun departmanı Xbox ile ilişkili olmadığı olabilite edildi.