Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
MicroStrategy, Bitcoin satın almak için 500 milyon abd abd dolarıılık hisse senedi satacak

Bitcoin’in (BTC) en büyük kurumsal yatırımcısı MicroStrategy, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yapılan başvuruya göre, Cowen and Company ve BTIG adlı iki şirket ile toplamda 500 milyon abd abd dolarıı A tipi hissesini satmak üzere anlaşma imzaladı.

BTC destekçisi Michael Saylor tarafından kurulan MicroStrategy, geçtiğimiz yıllarda ettiğı toplam 3,997 milyar abd abd dolarıı yatırım ile yaklaşık 129.699 BTC biriktirdi. İş zekası yazılım şirketi, piyasa koşullarındaki belirsizliğe rağmen, şirket hisselerini satarak BTC satın alma misyonunu sürdürüyor. Başvuruda şöyle doğrulandı:

“Bu belge kapsamında arz edilecek hepsini kapsayan A tipi adi hisse sat satlarından elde edilen net geliri, Bitcoin satın almak gibi genel kurumsal amaçlar doğrultusunda kullanmzamani planlıyoruz -ilgili ek belgede aksi belirtilmediği sürece-.”

Dipten satın almak MicroStrategy için çok önemli, çünkü şirketin BTC rezerv değeri, Bitcoin Treasuries verilerine göre 2,8 milyar abd abd dolarııa yaklaşarak 1 milyar abd abd dolarııın üzerinde zarara yol açtı.

MicroStrategy’nin SEC başvurusundan alıntı. Kaynak: SEC.gov

Aynı gün içerisinde BTC/USD paritesi de harekete geçti. Bitcoin, Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre 21.500 abd abd dolarııa ulaştı.