Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
MicroStrategy Bitcoin Yatırımlarında Kara Geçti, Hisse Fiyatı Yükseldi

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin balinası Microstrategy’nin Bitcoin (BTC) yatırımlarının yaklaşık 1 senenin ardından tekrardan kara geçmesiyle MSTR hisseleri yükselişe geçti.

Bitcoin en yeni 24 saat içerisinde %6,5 değer kazanarak 30.102 abd parası seviyesine görecek şekilde yükselmesiyle birlikte Bitcoin maliyeti 29.803 abd parası olan Microstrategy, 10 zamanın ardından yeniden kara geçti.

Mart ve nisan aylarında ettiğı alımlarda Bitcoin hemen hemensını 29.803 abd parasıa görecek şekilde düşüren Microstrategy’nin gün içerisindeki karı, Coingecko verilerine göre Bitcoin başına 594 abd parasıa görecek şekilde yükseldi.

Toplamda 140 bin Bitcoin’e sahip Microstrategy’nin toplam karı ise Bitcoin’in 30.126 abd parasıa görecek şekilde geri çekilmesiyle birlikten 45,2 milyon abd parası seviyesine oldu.

Son 10 aydır zararda seyretmesine rağmen Bitcoin yatırımlarına hız kesmeden devam eden şirketin hisseleri, yılın başından bu yana %121 yükselerek 312 abd parası seviyesine oldu ve aynı dönem içerisinde %84 değer kazanan Bitcoin’i performans bakımından geride bıraktı.

Öte yandan Nasdaq verilerine göre BTC yatırımlarının kara geçmesinden kısa bir süre zaman en yenira MSTR, açılış öncesi seansta 321 abd parasıla kapanıştan %2,80 daha en çok seviyede işlem görüyor. Ayrıca MSTR, sene başından beri gösterdiği %120’ye yakın yükseliş performansıyla %80 yükselen Bitcoin’i geride bıraktı.