Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
MicroStrategy, yeni SaaS platformu için Lightning Network mühendisi arıyor


Bitcoin’in en büyük kurumsal yatırımcılarından MicroStrategy, Lightning Network mühendisi arıyor.

İş zekası şirketi, yeni yzamanımlanan iş ilanında Lightning Network tabanlı Hizmet Olarak Yazılım (SaaS) platformu geliştirecek Bitcoin Lightning Yazılım Mühendisi aradığını duyurdu.

Yeni platform ile “işletmelere siber güvenlik zorluklarına karşı yenilikçi çözümler sunulması ve yeni e-ticaret kullanım alanları oluşturulması” planlanıyor.

“MicroStrategy’de bir Bitcoin Lightning Yazılım Mühendisi olarak, Lightning Network tabanlı SaaS platformu oluşturacak, işletmelere siber güvenlik zorluklarına karşı yenilikçi çözümler sunacak ve e-ticarette yeni kullanım alanlarını mümkün kılacaksınız.”

Yeni mühendisten Bitcoin blockchain’i, lakonum-2 ölçeklenme çözümü Lightning Network ve diğer DeFi teknolojileri kullanarak yazılım çözümleri geliştirme meselesunda deneyimli olması bekleniyor. Buna ek olarak, güvenli ve zirve ölçeklenmeli bulut çözümleri meselesunda da deneyim aranıyor.

Bitcoin gibi açık kaynak kripto projelerine katkıda bulunulması ise adayları öne çıkaran bir özellik olacak.

Bitcoin’in en büyük kurumsal yatırımcısı olan MicroStrategy, ilk kez Ağustos 2020’de start verdığı BTC alımlarına hiç ara vermedi. Son olarak 20 Eylül’de 301 BTC satın topladığını duyuran iş zekası şirketinin rezervinde yaklaşık 130 bin BTC bulunuyor.

Şirketin eski CEO’su ve yeni Yönetim Kurulu Başkanı Michael Saylor ise Bitcoin’in en ateşli savunucularından biri. Saylor, Bitcoin’in sıradan vatandaşlar için hisse senedi veya gayrimenkule kıyasla daha iyi bir varlık sınıfı olduğunu söylüyor.

MicroStrategy yöneticisi, geçtiğimiz 7 günlarda onayladığı bir duyuruda Bitcoin’in kullandığı ve karbon salınımı sebebiyle çevreye zarar verdiği iddia edilen iş ispatı (PoW) madenciliğini de savunmuş, karşıt görüşleri ise “dezenformasyon ve propaganda” olarak tanımlamıştı.