Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Mike Novagratz’a Göre Terra Yatırımcıları Risklerini Yönetemedi: Gelecek Bitcoin boğası diğerlerinden farklı olacak

Kripto para odaklı yatırım şirketi Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Terra (LUNA) yatırımcılarının risk yönetimi yapamadıklarını belirtti.

Mike Novogratz 28 Eylül güninde Singapur’da düzenlenen “Token 2049” etkinliği sırasında onayladığı meseleşmanda, Terra’nın çöküşüne dair görüşlerini bildirdi. LUNA yatırımcılarının risk yönetimi meselesunda oldukça zzamanıf ktopladığını ifade eden Novogratz, yatırımcıların pozisyonlarını doğru zamanda terk edemediklerini belirtti.

Çöküşün yürek parçalzamanıcı olduğunu söyleyen CEO, bir kripto para biriminin 20 centten 100 abd ABD parasııa çıkmasına rağmen kar sat satı yapılmamasının bir akıl tutulması olduğunu ifade etti. Novogratz’a göre asıl sorun kripto para birimi yükselmeye devam ederken onu heyecanla satın alan bireysel yatırımcıların herhangi bir risk yönetim stratejisi olmamasıydı.

Öte yandan CEO yeni bir Bitcoin rallisinin önceki rallilerden farklı olması gerektiğini belirtti. 2017 rallisinin hükümetlere güvenmeyen yatırımcılar sayesinde oluştuğunu belirten Novogratz, 2020-2021 yükselişinin de benzer şekilde bu görüşe dayandığını öne sürdü. Hikayenin iki ralli yaşattığını yine de artık kripto tarafında hikayenin yeterli gelmediğini ifade eden CEO, yeni rallinin daha fazla fayda odaklı bir ralli olacağını olabilite ettiğini açıkladı.

Ayrıca piyasada dolaşan kaçınılmazlık hissi hakkında fikir belirten Novogratz:

Kaçınılmaz ifadesi sürekli ortaya çıkıyor. Doğru alanda olduğumuza dair bir kaçınılmazlık hissi var buna katılıyorum. 

ifadelerinde bulundu. CEO en yeni olarak Web3’ün gelecekte oyun alanının büyük bir parçası olacağına dair inancını da dile getirdi.