Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Mike Novogratz’a Göre Kripto Hedge Fonlarının Büyük Bir Kısmı Çökecek

Galaxy Digital Holding’in kurucusu ve CEO’su Mike Novogratz, kripto paralara yatırım yapan hedge fonlarının, piyasadaki düşüşün bir en yeniucu olarak üçte ikisinin çökeceğini düşündüğünü söyledi.

Bloomberg’in 8 Haziran zamanli havadisine göre Mike Novogratz, New York’taki Piper Sandler Konferansı’nda uyguladığı meseleşmada:

Hacim git gide düşüyor bu nedenle hedge fonlarının yeniden yapılandırılması gerekecek. 1900 tane kripto hedge fonu var ve bence bunların üçte ikisi çökecek.

ifadelerine konum verdi.

Bitcoin’in kasım zamanından bu yana %50’den fazla düştüğünü belirten Novogratz, Terra blockchain’in çöküşünü projenin sıkıntılarından çok makroekonomik sıkıntılardan kaynaklandığını düşünüyor ve Bitcoin düşüşüne dayanamadığını belirtiyor.

Terra CEO’sunun çok zeki ve karizmatik olduğunu söyleyen CEO, daha öncelerde Terra’nın konumel token’ı LUNA’nın dövmesini uyguladırmıştı.

Geçtiğimiz nisan zamanında dünyanın en ünlü muhasebe şirketlerinden PricewaterhouseCoopers (PwC) yıllık raporunda, LUNA’nın kripto hedge fonları arasında en çok tercih edilen 3. kripto para olduğunu açıklamıştı.