Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Milyarder CEO ETH/BTC Paritesine Dikkat Çekti: Altcoin Rallisini Tetikleyebilir

Real Vision’ın kurucu ortağı ve CEO’su Raoul Pal, Ethereum’un (ETH) Bitcoin’e (BTC) kıyasla daha iyi bir performans sergileyeceğini öne sürüyor.

Milyarder CEO Raoul Pal geçtiğiniz zamanlarda paylaştığı bir tweette, Ethereum’un gelecek dönemdeki performansının piyaszamani ayağa kettiracak kritik noktalardan biri olduğuna dair sinyaller verdi. CEO, geçtiğimiz zamanlarda yaşanan yükseliş hareketi süresince Ethereum‘un Bitcoin‘e oranla daha hızlı bir kalkış yapmasını öne sürerek ETH/BTC paritesine dikkatleri etti. Uzun süreli Bollinger sıkışmasının ardından yükselişe geçen parite, beraberinde uzun zaman zaman en yenira bir altcoin rallisini tetikleyebilecek potansiyele sahip görünüyor.

Söz meselesu gönderisinde ETH/BTC paritesi hakkında “dünyadaki en boğa yönlü tablo olabilir mi?” ifadelerini kullanan Pal, Merge zaman en yenirası arz şoku yaşamaya start veryan Ethereum için gerçekten olumlu bir yaklaşım sergiliyor.

ETH/BTC paritesi 8 Eylül’de 0,085 BTC‘ye ulaşarak zirve yapmıştı. Ancak daha zaman en yenira bir “havadisi sat” dalgasına kurban giderek The Merge güncellemesinin ardından %12’den fazla düşüş yaşamıştı. CoinGecko verilerine göre havadisin kaleme yapıldığı esnada söz meselesu ETH/BTC paritesi 0,0781 seviyelerinden piyasalarda işlem görüyor.