Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Milyarder Paul Tudor Jones Elinde Bitcoin (BTC) Tutmaya Devam Ediyor: Yatırımını Artırabilir

Milyarder hedge fon yöneticisi Paul Tudor Jones, portföyünde konum verdiği Bitcoinlerini (BTC) tutmaya devam ettiğini söyledi.

Paul Tudor Jones, 10 Ekim güninde CNBC’ye verdiği bir röportajda ABD Merkez Bankasının en yeniuçları, enflasyon ve kripto paralar hakkında meseleştu. Daha öncelerde milyar abd ABD parasıılık portföyünün %1 ila %2’lik kısmıyla Bitcoin yatırımı uyguladığını belirten Jones, meseleşmasında hala Bitcoin yatırımının durduğunu söyledi.

Jones buna ek olarak FED’in enflasyonu dizginleyememesi durumunda portföyünün %5’ini Bitcoin’e zamanırabileceğini dile getirdi. Her ne görecek şekilde portföyünün çok küçük bir kısmıyla yatırım yapmış olsa bile Jones’un kripto paralara oldukça ilgili olduğu biliniyor.

Öte yandan enflasyonu “diş macununa” benzeten fon yöneticisinin, “Tüpten bir kere çıkardığınızda tekrardan içeri sokmak oldukça zor.” ifadeleri dikkat koydu.

Geçtiğimiz yıl uyguladığı duyurularda Bitcoin yatırımı yapmanın, erkenden Apple veya Google hissesi almaya benzediğini söyleyen Jones buna ek olarak Bitcoin’in altın ile olan rekabette önde olduğunu belirtmişti.