Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Milyarder Thomas Peterffy Daha Fazla Bitcoin (BTC) Satın Almak İçin 12.000 Doları İşaret Etti

Çevrim içi ticaret platformu Interactive Brokers’ın kurucu başkanı Thomas Peterffy, yaşanan düşüşlere rağmen Bitcoin’in (BTC) hala pahalı olduğunu ve eğer 12.000 abd parasıa bir geri çekilme yaşanırsa yeni alım yapacağını açıkladı.

Thomas Peterffy, geçen 7 gün Forbes ile ettiğı röportajda Bitcoin ve ABD ekonomisine dair fikirlerini paylaştı. Forbes milyarder listesine göre, Peterffy’in net değeri şu anda 18,4 milyar abd parası olarak biliniyor. Başkanlığını ardlendiği Interactive Brokers, Eylül 2021’den bu yana kripto para ticaretlerine imkan sağlıyor.

Peterffy geçtiğimiz ocak zamanında ettiğı bir konuşmada, eğer rezerv para birimleri “cehenneme” doğru bir düşüşe geçerse yatırımcıların kişisel servetlerinin %2 ila %3‘ünü kriptoda tutmasının mükemmel bir anlam ifade ettiğini söyledi. Geçen temmuz zamanında, “Bitcoin’in ana para birimi haline gelmesi için küçük bir şans var, bu yüzden risk almalısınız.” dikonumek bir miktar Bitcoin tuttuğunu da ifadelerine ekledi.

Forbes ile olan röportajında, kripto piyasasında ki en yeni düşüşe rağmen Bitcoin’in hala pahalı olabileceğine inandığını ifade etti. Elindeki Bitcoin’leri satmadığını ve fiyat 12.000 abd parasıa ulaşırsa daha fazla satın almzamanı planladığını da konuşmalarine ekledi.

Daha fazla Bitcoin satın alma planlarına rağmen Peterffy, kriptonun geleceği meselesunda temkinli olmaya devam ediyor:

Bitcoin’in değersiz hale gelmesi veya yasadışı ilan edilmesi çok zirve ihtimal.

Peterffy’ye göre ABD hükümeti yetkililerinin, kripto para birimlerinin “yasadışı faaliyetleri finanse etmek” için kullanılmasından şüphe duyduğunu belirterek kripto para birimlerini yasaklamaya çalışabileceklerini öne sürdü.

Thomas Peterffy buna ek ABD borsaları hakkında da yorumlarda bulundu. ABD borsasının dibe vurabileceğini ve S&P 500 endeksinin ekim zamanı civarında %22 düşüşle 3.000 abd parası seviyelerine düşebileceğini olabilite ederek küresel çapta yaşanan krizi yorumladı:

Enflasyonist baskıların aylarca değil yıllarca devam edeceğine inanıyorum. Bu kısa vadeli bir mesele değil.