Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Moneygram, mobil uygulamasına kripto özelliği ekledi


Küresel dijital eşler arası (P2P) ödeme şirketi MoneyGram, 1 Kasım’da, hemen hemen hepsi ABD eyaletlerindeki ve Columbia Bölgesi’ndeki kişisiların kripto para birimi satın alabileceklerini, satabileceklerini ve tutabileceklerini duyurdu. Kullanıcılar artık MoneyGram mobil uygulaması aracılığıyla Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) kripto paralarıyla işlem yapabilecek.

Dijital ödeme şirketi, küresel düzenlemelerin izin verdiği ölçüde 2023’te uygulamasına daha fazla dijital para birimi eklemeyi planladığını söyledi.

MoneyGram Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Alex Holmes, gelişme hakkında şu cümleleri kurdu:

“Tüketicilerin dijital para birimlerine ilgisi artmaya devam ederken, küresel ağımız, önde gelen uyumluluk çözümlerimiz ve güçlü fintek inovasyon vizyonumuz sayesinde bu talebi karşılamak ve blokzinciriyle geleneksel finansal hizmetler arasındaki boşluğu en yenilandırdımak için benzersiz bir meselemdzamanız.”

Kriptoyla ilgili bu en yeni girişimin piyasaya sürülmesi, şirketin “gerçek dünya kripto para birimi ve blokzinciri kullanım durumlarını hayata geçirerek benimsemeyi artırma” vizyonunun bir parçası. Moneygram, uygulamasına eklenen yeni kripto para özelliğinin, lisanslı kripto borsası ve API’ye dayalı bir hizmet olarak kripto sağlzamanıcısı Coinme ile ortaklığı sayesinde mümkün olduğunu paylaştı.

İlginizi Çekebilir: PayPal’in “süper” kripto uygulaması, yakında piyasaya sürülecek

Bazı şirketler, en yenia erip ermeyeceği belirsiz olan bir zamanı piyasasında kripto dünyasına açılmak için temeller atıyor gibi görünüyor. Cointelegraph, 25 Ekim’de Western Union’ın, dijital cüzdanları yönetmeyi, dijital varlıkları ve emtia türevlerini takas etmeyi, değer tokenleri çıkarmzamanı ve aracılık ve sigorta hizmetlerini kapsayan üç ticari marka başvurusunda bulunduğunu bildirdi.

Mobil ödeme işleme uygulaması Cash App de ekim zamanında Bitcoin Lightning Network üzerinden işlemler için destek ekledi. Yeni özellik, Cash App kişisilarının daha hızlı ve daha verimli katman-2 protokolünde Bitcoin gönderip almasına izin verecek şekilde ayarlandı.