Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
MoonPay, Web3 ödemeleri için Unstoppable Domains ile ortaklık kurdu


Unstoppable Domains firması, platform içindeki işlemlere NFT alan adlarını dahil etmek için kripto ödeme şirketi MoonPay ile ortaklık kurdu. MoonPay kişisiları, yapılan işbirliği sayesinde uzun ve karmaşık cüzdan adresleri girmeyip sadece alan adları ile dijital varlık gönderip alabilecek.

MoonPay kurucu ortağı ve CEO’su Ivan Soto-Wright, Cointelegraph’a gönderdiği bir duyuruda, yapılan ortaklık ile insanların Web3 dünyasına girişinin daha da kolaylaşacağını söyledi.

Soto-Wright’a göre Unstoppable Domains’in karmaşık karakterleri kettirıp bunları özelleştirilebilir NFT alan adlarıyla değiştirmesi, kişisinın işini epey kolaylaştıracak.

Unstoppable Domains’in yöneticilerinden Sandy Carter da ortaklık hakkında yorum onayladı ve bu yenilikle birlikte Web3’ün daha sezgisel bir hale geleceğini söyledi. Carter, hem deneyimli hem de kriptoya yeni işe koyulyan kişisiların, yeni gelecek basitleştirilmiş güncellemeden daha kolay bir şekilde yararlanabileceğine inanıyor.

NFT alan adları ile birlikte ödeme işlemlerinin yanı sıra merkeziyetsiz uygulamalara (DApp), cüzdanlara ve borsalara da giriş yapılabilecek. Ayrıca güncelleme, kişisiların web siteleri ve uygulamalar tarafından erişime izin verecekleri verileri seçmelerine olanak tanıyor.

Bu arada, NFT alan adlarına olan talep artmaya devam ediyor. Temmuz zamanının işe koyulrında, Ethereum Name Service kzamanıtları yüzde 200 artışa geçti. Kzamanıtlardaki büyük artış, “000.eth” alan adının, sat sat zamanında yaklaşık 300 bin birim değerindeki 300 Ether (ETH) karşılığında satıldığı en büyük ikinci “.eth” alan adı sat satından zaman en yenira gerçekleşti.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, geçen zamanlarda mevcut Ethereum ana ağının Hisse İspatı (PoS) sistemiyle birleşmesini sorgulayan eleştirmenlere yanıt verdi. PoS oylaması meselesundaki iddialara cevap veren Buterin, eleştirmenlerden gelen argümanların çoğunun dayanaksız olduğunu söyledi.