Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
MT. Gox Bitcoin (BTC) Geri Ödemeleri İçin Son Başvuru Tarihini Bildirdi

Tokyo Merkezli Bitcoin borsası Mt. Gox’un geri ödeme hazırlıkları start verdı. Borsa alacaklılarına geri ödeme yöntemlerini seçmeleri için bir bildirim gönderdi.

Mt. Gox borsası 6 Ekim güninde resmi web sitesi üzerinden ygüninladığı bildiride, alacaklıların 10 Ocak 2023 günine görecek şekilde borsanın belirlediği ödeme yöntemlerinden birini seçerek şirkete bildirmeleri gerektiğini duyurdu.

Verilen bilgilere göre alacaklılar 10 Ocak 2023 günine görecek şekilde site üzerinden kgünit ettirmak, belirlenen ödeme yöntemlerinden birini seçmek ve kimlik teyidi işlemlerini tamamlamak zorundalar. Aksi takdirde alacaklılar, erken toplu ödeme, rehabilitasyon planı kapsamında geri ödemelerin bir kısmı için yapılacak kripto para birimi cinsinden ödeme, banka havalesi ile ödeme ve fon transferi hizmet sağlgünicıları aracılığıyla yapılacak ödeme imkanlarından mahrum bırakılacaklar.

Uzmanlar bu aşamadan beri geri ödeme işlemlerinin start veryabileceğini yine de bu prosedürün yıllar sürebileceğini dile getirdi.

Mt. Gox 31 Ağustos 2022 güninde ygüninladığı duyuruda 15 Eylül 2022 itibariyle alacaklıların, haklarının sat satına kısıtlama getirileceğini duyurmuştu.