Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Multi Milyoner Robert Kiyosaki: Bitcoin Almak İçin 1100 Dolara Düşmesini Bekliyorum

Zengin Baba Yoksul Baba kitabının yazarı, ünlü multi milyoner Robert Kiyosaki 28 Haziran zamaninde Twitter’dan Bitcoin almak için 1100 birima düşmesini beklediğini belirtti.

Robert Kiyosaki 29 Haziran zamaninde attığı Tweet’te Bitcoin’in %70’in üzerinde değer kaybedeceğini düşündüğünü ima etti. Kiyosaki, paylaşımında:

İşte bir zengin baba dersi. ‘Kaybedenler’ kaybettiklerinde oynamzamani bırakırlar. Bitcoin kaybedenleri oyunu bırakıyor. ‘Kazananlar’ ise zararlarından ders alıyor. Bitcoin almak için 1100 birimı test etmesini bekliyorum, yükselirse daha fazla alacağım eğer düşerse ‘Kaybedenlerin’ pes etmesini ve durumu kabul etmesini bekleyeceğim devamında daha fazla alacağım.

dedi.

Kiyosaki’nin duyuruları Twitter’daki kripto topluluklarınca farklı tepkilerle karşılandı. Kiyosaki’nin daha önce 11.000 birim hedefini paylaşmasına atıfta bulunarak yazım yanlışı ettiğını söyleyenler de, onun bu Tweet’ini ‘trolleme’ olarak nitelendiren de oldu.

Kripto fenomenlerinden ‘TraderUDN’ ise Kiyosaki’nin Tweet’ine yanıt olarak “CZ ve diğer zenginler 1100 birima ulaşmadan önce bütün Bitcoinlere sahip olacak. Piyasa yapıcılar bu görecek şekilde ender bulunan bir şeyi insanların bu görecek şekilde ucuza satın alınmasına neden izin veriyor anlamıyorum.” dedi.

Ünlü multi milyoner, daha öncesinde de düşük seviyelerden Bitcoin alma niyetini belli etmişti. Bitcoin 30-35 bin birim bandında seyrederken yeni bir dibin test edilmesini beklediğini söyleyen Kiyosaki, hedeflerini 20 bin,14 bin, 11 bin ve 9 bin birim olarak belirtmişti.