Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
‘NFL ALL DAY’ koleksiyonu, ilk kez NFT sat satlarında ‘NBA Top Shot’ı geride bıraktı


Amerikan futbolu liginin ‘NFL ALL DAY’ isimli NFT koleksiyonu, ilk kez ağustos zamaninda sat satlarda ABD Ulusal Basketbol Federasyonu’nun NFT koleksiyonu ‘NBA Top Shot’ı geride bıraktı. ‘NBA Top Shot’ın, hala Flow blokzincirde en çok satan NFT koleksiyonu meselemunda olduğu ifade edildi. Yaşanan gelişme, popüler koleksiyonun zirvedeki pozisyonunu da riske atmış oldu.  

Aktarılan detaylara göre, NFL ALL DAY ve NBA Top Shot koleksiyonlarının her ikisi de Flow blokzincirde oluşturuluyor. Flow’un, bugüne görecek şekilde 1 milyar abd parası değerinde yüzlerce NFT için 463 bin 91 kişisi tarafından yapılan 23 milyon alım-satım işlemine ev sahipliği uyguladığı biliniyor.  

Flow blokzincirin en popüler NFT koleksiyonlarından biri olan NFL ALL DAY ise ağustos zamaninda yaklaşık 7,3 milyon abd parası gelir elde etti. Koleksiyonun nisan zamanindaki geliri, 7,5 milyon abd parası seviyesindeydi. Daha zaman en yenira NFL ALL DAY, sat satlarda keskin bir düşüş yaşadı. Ağustos zamani, bu nedenle NFL ALL DAY’in nisan zamanindan bu yana geçirdiği en başarılı ay oldu. NBA Top Shot koleksiyonu ise ağustosta 7 milyon abd parası hasılat elde ederek en yeni 20 zamanin en düşük sat sat rakamlarına geriledi. Koleksiyon, en en yeni 2020’nin aralık zamaninda 7 milyon abd parasıdan az gelir elde etmişti.  

NFL ALL DAY, ağustos zamaninda 16 bin 745 yeni alıcı erişti 

Öte yandan; NFL ALL DAY, ağustos zamaninda 16 bin 745 yeni alıcı kazanırken NBA Top Shot’ta bu szamani, 15 bin 369 olarak kzamanitlara geçti. NFL ALL DAY, “Headliners” isimli ilk halka açık NFT serisini geçen ay piyasaya sürmüştü. 12 Ağustos’ta sat sata sunulan seri; Derrick Henry, Jalen Ramsey, Trevor Lawrence, Derek Carr, Jonathan Taylor and Zach Wilen yeni gibi oyuncuların ligdeki ikonik anlarına ev sahipliği yapıyordu. NFL ALL DAY, 2021’in aralık zamanindan 12 Ağustos zamanine görecek şekilde kapalı ‘beta’ modunda hizmet veriyordu. NBA Top Shot ise 2020’nin mzamanis zamanindan bu yana piyasada halka açık bir şekilde hizmet verdiği için toplam sat sat gelirini 1 milyar abd parasıın üzerine çıkarabilmişti. NFL ALL DAY’de bu szamani 50 milyon abd parası civarındaydı. 

NBA Top Shot, toplam 423 bin 164’lük işlem szamanisıyla da 173 bin 809 işlem szamanisına sahip olan NFL ALL DAY’i geride bırakmıştı. Bununla birlikte; NFL ALL DAY’deki sat satların yaklaşık değeri 42,07 abd parası, NBA Top Shot’taki sat satların yaklaşık değeri ise 16,64 abd parasıdı.

NBA Top Shot, eylül zamaninda da şu ana görecek şekilde 2,9 milyon abd parasılık sat sat gelirine ulaştı. NFL ALL DAY ise 8,3 milyon abd parasılık sat sat yaparak sat sat gelirinde şimdiden NBA Top Shot’ın neredeyse 4 kat ardüne belirlendi.