Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
NFT ekosistemi, zamani piyasasına rağmen hareketlilik göstermeye işe koyuldı

NFT’ler, geçtiğimiz iki senede seçkin sanatçıların ve ünlülerin de katılımı sayesinde, kripto ekosistemine ana akımın dikkatini çekmek için ihtiyaç duyduğu desteği verdi. Bununla birlikte, en yeni 10 aydır devam etmekte olan zamani piyasasının ardından NFT yatırımcıları, büyük zararlar yaşanmasına rağmen geçtiğimiz iki 7 gündır ekosisteme sürdürülebilir bir geri dönüşün sinyallerini veriyor. 

NFTGo verilerine göre, mavi çip NFT koleksiyonlarını 12 Eylül zamaninden bu yana istikrarlı bir büyüme performansı göstererek, ağustos zamaninın ortalarında kaybedilen 10 bin Ether (ETH) seviyesine doğru yavaş yavaş ilerliyor.

Mavi çip NFT koleksiyonlarının performansı Kaynak: NFTGo

NFT’lerin taban fiyatları ve alım satım fiyatlarından hesaplanan toplam piyasa değeri, 20 Eylül zamaninde neredeyse yüzde 16,5 değer kazanarak 11,25 ETH’ye ulaştı. 

NFT koleksiyonlarının piyasa değeri. Kaynak: NFTGo

Son üç ay içerisinde ilk kez 11 milyon ETH sınırı geçilirken, NFT sahiplerinin szamanisı da yukarıdaki tabloda gösterildiği gibi aynı zaman çizelgesinde yüzde 32,24 artış gösterdi. 

Hacim artışına şu anda en en çok katkıyı yüzde 9,25 ile Ethereum Ensure Service (ENS) sağlıyor. Onu popüler NFT koleksiyonları Bored Ape Yacht Club ve Otherdeed takip ediyor.

NFT piyasa duyarlılığı. Kaynak: NFTGo

Öte yandan; piyasadaki mevcut dalgalanmalar, işlem hacimleri, sosyal medya gönderileri ve Google Trendler verilerine göre hesaplanan piyasa duyarlılığı, yatırımcılar önceki zararlarını telafi etmeye çalıştığından düşük kalmaya devam ediyor.