Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
NFT ticaret hacmi, 2022’nin başından beri %98 düştü


Dune Analytics’ten alınan verilere göre, blok zinciri alanında 7 günlık NFT işlem hacmi 114,4 milyon abd parasıa düştü.

Bu rakam, ocak zamanının en yeniunda tanık olunan 6,2 milyar abd parasılık seviyeden yüzde 98’lik bir düşüşü temsil ediyor. Haftalık NFT işlem hacmi, devam eden bir kripto zamanı piyasasının start vermasıyla mzamanıs zamanındaki düşüşünden önce nisan başında 146,3 milyar abd parasıa yükselmişti.

Bununla birlikte, en az bir NFT’ye sahip olan cüzdan szamanısı ocak en yeniundaki 3,36 milyona kıyasla 6,14 milyona fırladı. NFT pazarkonumleri, abd parası ticaret hacminin çoğundan LookRare’in sorumlu olduğu yılın başından beri büyük değişikliklere şahit oldu. Bu t,caret hacminin büyük bir çoğunluğu uzun zamandır OpenSea’da gerçekleşiyor.

NFT’lerin fiyatı, dijital koleksiyon satın almak ve satmak için kullanılan en yaygın kripto para Ethereum (ETH) fiyatındaki gerilemenin ardından keskin bir şekilde düştü. Bir NFT, ocak başındaki yaklaşık 2 bin abd parasıla karşılaştırıldığında, şu anda sat sat başına sadece yaklaşık 285 abd parası getiriyor.

NFTGo’nun kurucusu Tony Ling, Cointelegraph ile onayladığı röportajda piyasadaki düşüşe rağmen inovasyonun NFT’yi benimsemeye devam edeceğini söyledi. Son zamanlarda Avusturya’daki postaneler NFT damgalarıyla deneyler yaparken, Mastercard ise NFT özelleştirilmiş banka kartlarını piyasaya sürdü.

Lüks mücevher perakendecisi Tiffany & Co., CryptoPunk sahipleri için özel NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Bununla birlikte, NFT piyasası her ay yaklaşık NFT 7 günlık işlem hacminin geçen zamanın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 30 düşmesiyle kötüleşmeye devam ediyor.