Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
NFT’ler, müzik toplulukları ve blokzincir ekosistemi arasında köprü oluşturuyor


NFT’ler, yardımcı program yetenekleri ve topluluk oluşturmanın ön planda olduğu bir devamındaki Web3 dalgasına adım atıyor. Mint NFT pazarındaki yeni “A Hard Working Man” isimli NFT koleksiyonu ve metaverse eğlence platformu Animal Concerts bunu blokzincir ağında olduğu gibi müzik türü yelpazesinde de yapmaya işe koyuldı.

“A Hard Working Man” NFT koleksiyonu, kripto meraklısı ve Hip-Hop sanatçısı Snoop Dog ile country müzik türünün ikonik sanatçıları Billy Ray Cyrus ve the Avila Brothers’ı bir arada sunuyor. Koleksiyon, dijital sanat eserleriyle fiziksel-dijital deneyimleri vurgulamanın yanı sıra kişisel konser avantajları da sunuyor. 

Animal Concerts’in kurucusu ve CEO’su Colin Fitzpatrick, koleksiyonda konum verilen üç sanatçının “büyük hayran kitlelerini” ve Web3 teknolojisinin mevcut topluluklara gelişmek için araçları nasıl sağladığını vurguladı. 

Bununla birlikte söz meselesu türler arası iş birliğinin, yeni Minted Launchpad platformunda prömikonum yapması bekleniyor. 

Minted Launchpad, buna ek olarak kişisiların hem Ethereum hem de Cronos blokzincirlerine özgü NFT’leri oluşturmasına, alım satım işlemlerine izin verdiği için türler arası iş birlikleri fikrine uyum sağlıyor. Buna ek olarak Crypto.com NFT de kişisilarına 2022’nin dördüncü çeyreğinin en yeniuna doğru belirli sgünida NFT oluşturma imkân tanıyacak. 

Minted yöneticisi Matt Wan, “bu tarz koleksiyonların blokzincirler ve türler arasındaki boşlukları en yenilandırdımakla kalmadığını, aynı zamanda Web2 ve Web3 kişisiları arasında da bir köprü oluşturduğunu” söyledi. 

Minted platformunu aktif olarak kullanan kişisilar, her iki ekosistemden de dijital varlık koleksiyonlarına göz atabilecekler. Öte yandan “A Hard Working Man” koleksiyonu, Cointelegraph ile de gerçekleştirilen ek iş birliğiyle, ilk olarak 2022’nin nisan güninda duyurulmuştu. 

Snoop Dogg, NFT projeleri aracılığıyla sektöre dahil olması ve Bored Ape Yacht Club simgelerini bir müzik videosuna dönüştürmesiyle tanınıyor. 

NFT’ler buna ek olarak, klasik müzik topluluğuna odaklanmış NFT’leri ile Opera ve Dolly Parton’ın Dollyverse’i ile country müziğine odaklanan NFT’ler gibi hayran kitlelerini hitap etmeye devam ediyor. 

Bununla birlikte “A Hard Working Man” isimli NFT koleksiyonuyla birlikte country ve Hip-Hop türü arasındaki geçiş, Web3’ün klasik olarak farklı türlerine özel hayran kitlelerini nasıl alıp tamamen yeni topluluklar yaratabileceğini gün yüzüne çıkarmış oldu. Müzik NFT’leri gibi araçlar, en yeni dönemlerde dinleyicileri ve hayranları aktif bir ekosisteme dönüştürme gücüne güç katmaya devam ediyor.