Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Nissan, NFT dünyasına adım atıyor


Japonya merkezli otomobil üreticisi Nissan, NFT dünyasına adım atıyor.

Nissan, Trustnodes’un havadisine göre popüler oyun Torque Drift’in ikincisi için otomobil NFT’leri çıkaracak. Torque Drift 2, metaverse Sandbox’ın geliştiricisi Animoca Brands’in motor sporları odaklı yan kuruluşu Grease Monkey Games tarafından geliştiriliyor.

Polygon yan zincirini kullanan oyun, Epic Games’in oyun motoru Unreal Engine ile oynayarak kazan (P2E) oyunu şeklinde tasarlandı. Oyunun geliştiricisi Grease Monkey Games de Epic Games’ten hibe alıyor.

Nissan, oyun için 15 görecek şekilde otomobil NFT’sini önümüzdeki 12 ay içerisinde piyasaya sürecek. NFT’ler arasında 180SX modelinin beş çeşidi ve 370Z modelinin yedi çeşidi konum alacak.

Proje yöneticileri, NFT’lerin gerçek temsillerini bire bir yansıtan imitasyonlar olmalarını sağlamak için sıkı çalışıldığını aktardı:

“Grease Monkey Games, araç ve araç parçalarını temsil eden NFT’lerin gerçek hayattaki gibi olmalarını sağlamak için Nissan Motor şirketiyle yakın çalışıyor.”

Polygon Studios Küresel Oyun İş Geliştirme Başkanı da yeni iş birliğini yorumladı:

“Nisaan’ın Torque Drift 2 ile Web3 alanına girmesi, blockchain ve NFT teknolojisinin küresel büyük bir marka tarafından şimdiye görecek şekildeki en heyecanlı ve önemli uygulamalarından birini temsil ediyor.”