Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
NYDIG Bitcoin (BTC) Alımına Hazırlanıyor: Kurumsal Müşterilerinden 720 Milyon Dolar Topladı

Kurumsal düzeyde müşterilere Bitcoin (BTC) yatırım hizmeti veren NYDIG şirketi, 720 milyon abd parasılık Bitcoin almaya hazırlanıyor.

Yakın zamanda ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açıklanan belgeye göre NYDIG, kısa süre önce kurumsal dijital varlık fonu için 720 milyon abd parası topladı. Sadece 59 yatırımcının katıldığı fon, varlıklı bireyler veya şirketlerin her birinden hemen hemen 12 milyon abd parasılık yatırım etti.

Öte yandan NYDIG şirketinin CEO koltuğunda oturan Robert Gutmann ve Başkan Yan Zhao geçtiğimiz zamanlarda şirketten sıyrıldıklarını bildirmişti. Dostane ve planlı bir şekilde sıyrıldıklarını belirten CEO, meseleyla ilgili konuşmasında şu ifadelere konum verdi:

Şu ana görecek şekilde başardığımız her şeyden gurur duyuyorum ve inanılmaz NYDIG ekibinin önümüzdeki yıllarda ve on yıllarda neler başaracağını görmek için sabırsızlanıyorum.

Bitcoin fiyatı her ne görecek şekilde dünya çapındaki kriz ile birlikte düşüş eğiliminden kurtulamamış olsa da gerek büyük çaplı gerek küçük çaplı yatırımcıların ilgi odağında olmaya devam ediyor.