Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
O mektup her şeyi değiştirdi… ABD basını “Ukrayna, alternatiflerini arıyor” başlığıyla verdi! Musk buna ne diyecek?

Elon Musk’ın Starlink hizmeti dünya çapında artık bir trend. Dünya yörüngesinde bulunan Starlink uyduları aracılığıyla konumyüzüne internet sağlayan Starlink’in bir trend olarak ifade edilebilmesinin en büyük nedeni ise aylardır Rusya ile savaşta olan Ukrayna’da hizmete sunulmuş olması. Elon Musk’ın en yeniuçıyla ülkede aktif hale getirilen Starlink hem Ukraynalıların hem de Ukrayna ordusunun iletişiminde büyük pay sahibi oldu. Bu durum Ukraynalıların Elon Musk’a olan bakışına da olumlu yansıdı. Ancak günler önce ABD basınında ortaya çıkan havadislerle her şey bir anda değişti. Adeta ortalık karıştı.

O HABERLERDE NELER VARDI?

O havadisler, Pentagon’a giden bir mektupla ilgiliydi. CNN International tarafından elde edilen flaş belgelere göre, Elon Musk’ın şirketi SpaceX, Pentagon’a mektup yazdı ve şirketin artık Ukrayna’da Starlink uydu internet hizmetini finanse etmeye devam edemeyeceğini bildirdi. Ayrıca, Ukrayna hükümeti ve askeri kullanım için sunulan Starlink hizmetinin finansmanının Pentagon tarafından ardlenilmesinin talep edildiği belirtildi. Habere göre, SpaceX’in hükümet sat sat direktörü bir mektupta, “Ukrayna’ya daha fazla terminal bağışlama veya mevcut terminalleri belirsiz bir süre için finanse etme durumunda değiliz” dedi. Mektubun uluslararası basın kuruluşlarının manşetlerini süslemesiyle gözler Elon Musk’a çevrildi. Ve olabilecek o duyuru geldi.

Musk1

ELON MUSK’TAN YANIT GELMİŞTİ

Elon Musk, o dönem ortalığı karıştıran mektup iddiası zaman en yenirası sosyal medya hesabından bir paylaşım onayladı. Ukrayna’ya verilen Starlink hizmetinin ücretsiz olarak süreceğini ifade etti ve “Starlink hala para kaybediyor ve diğer şirketler vergi mükelleflerinden milyarlarca birim alıyor olsa da biz Ukrayna hükümetini ücretsiz olarak finanse etmeye devam edeceğiz” dedi.

Bu duyuru zaman en yenirası sular durulmuş gibiydi.

VE GÜNLER SONRA… UKRAYNA’DAN ‘ALTERNATİF’ AÇIKLAMASI GELDİ!

CNBC’nin havadisine göre, Portekiz’deki bir teknoloji konferansına katılan Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov perşembe günü onayladığı duyuruda, Ukrayna hükümetinin Elon Musk’ın SpaceX uydu internet hizmeti Starlink’e alternatifler aradığını söyledi.

Mykhailo_Fedorov_(cropped)

Fedorov, Musk’ın Ukrayna’da Starlink’i finanse etmesiyle ilgili herhangi bir sorun görmediğini belirterek, “Operasyon şu anda iyi çalışıyor” dedi. Ayrıca, hükümetin Rusya’nın işgali ile kesintiye uğrayan Ukrayna’daki bilişim altyapısını desteklemek için yeni uydu iletişim araçları aradığını açıkladı.

Başka uydu iletişm araçları kullandıklarını da söyleyen Fedorov, “Buraya gelmemin nedenlerinden biri yeni ortaklıklar aramak ve yeni ortaklarla bağlantı kurmaktır” diye ekledi.

ABD merkezli CNBC, bu havadisi “Başbakan Yardımcısı açıkladı, Ukrayna hükümeti Elon Musk’ın Starlink’ine alternatifler arıyor” başlığıyla verdi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Elon Musk kötü haberi verdi! Twitter'ın gelirinde büyük düşüş yaşandıElon Musk kötü havadisi verdi! Twitter’ın gelirinde büyük düşüş yaşandı
Sosyal medya bu acılı anneyi konuşuyor! Fuhuş detayı kahrettiSosyal medya bu acılı anneyi meseleşuyor! Fuhuş detzamanı kahretti
Gelecek zam en çok onların boynunu bükecek! 6 bin 90 TL'ye çıkıyorGelecek zam en çok onların boynunu bükecek! 6 bin 90 TL’ye çıkıyor