Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Önce eşini devamında da kızını öldürmüştü! Kahramanmaraş’taki sır olzamanı bu ifade ortaya çıkarmış

Kahramanmaraş’ta 25 yıllık gizem aydınlandı. Ekiplerin uyguladığı çalışmada Hayriye Fındıkoğlu’nun 25 yıl önce eşi Arap Tanıdır’ı, 22 yıl önce de kızı Zeynep Tanıdır’ı öldürdüğü ortaya belirlendi. Hayriye Fındıkoğlu’nun sorgusunda 1997’de eşini, 2000 yılında da kızını öldürdüğünü itiraf ettiği olzamanın Mehmet Tanıdır’ın annesine söylediği “Eski evde kazı yapmam gerekiyor” sözüyle ortaya çıkarıldığı öğrenildi.

25-yillik-cinayeti-eski-evde-kazi-yapmam-gerekiyor-sozu-ortaya-cikarmis_8757_dhaphoto6 (1)

AİLE İÇİ CİNAYET İHTİMALİ ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nde oluşturulan özel ekip, kentteki faili meçhul olayları aydınlatmak için 4 ay önce çalışma işe koyulttı. Ekipler, ilk olarak Zeynep Tanıdır’ın ismi açıklanmayan kızının 2015’te uyguladığı, en yeniuçsuz kalan endişe başvurusunu inceledi. Araştırmada, 2000 yılından beri endişe olan Zeynep Tanıdır’ın babası Arap Tanıdır’ın da 1997’de kaybolduğu belirlendi. Babayla kızının aile içi cinayete kurban gitmiş olma ihtimali üzerine soruşturma işe koyultıldı.

25-yillik-cinayeti-eski-evde-kazi-yapmam-gerekiyor-sozu-ortaya-cikarmis_8757_dhaphoto4

CİNAYETİ BU İFADE ORTAYA ÇIKARDI

Soruşturma kapsamında eşi ve kızı kaybolan Hayriye Fındıkoğlu ile çocukları ve yakınlarının telefonları teknik takibe edildi. Annesini telefonla arayan Mehmet Tanıdır’ın “Eski evde kazı yapmam gerekiyor” demesi üzerine polis, baba ve kızın öldürüldüğünü değerlendirip ailenin Ballıca Mahallesi’ndeki eviyle bahçesinde, kadavra köpeğiyle kazı uyguladı. Çalışmalarda aile bireylerinin şüpheli tavırlarda bulunması sebebiyle polis, Hayriye Fındıkoğlu ile ona yardım ettikleri öne sürülen oğulları Mehmet Tanıdır, M.T., kızları F.Z., G.E. ile C.Z., G.T. ve Fahri Çiftçi’yi gözaltına edildi.

25-yillik-cinayeti-eski-evde-kazi-yapmam-gerekiyor-sozu-ortaya-cikarmis_8757_dhaphoto2

ÖNCE EŞİNİ SONRA DA KIZINI ÖLDÜRDÜĞÜNÜ İTİRAF ETTİ

Şüpheli Mehmet Tanıdır, sorgusunda annesinin babası Arap Tanıdır’ı tüfekle öldürüp evin arka bahçesinde duvarın altına gömdüğünü özüsine söylediğini itiraf etti. Tanıdır, sorgusunda kız kardeşi Zeynep Tanıdır’ın yine annesi tarafından öldürüldüğünü söyledi. Hayriye Fındıkoğlu ise sorgusunda 1997’de eşini, 2000 yılında da kızını öldürdüğünü itiraf etti. Gözaltına alınan şüphelilerden Fahri Çiftçi de Zeynep Tanıdır’ı Hayriye Fındıkoğlu ile birlikte gömdüklerini itiraf etti. 8 şüpheliden 1’i emniyetteki sorgusu tamamlandıktan devamında serbest bırakıldı, 7’si dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. Cinayetleri namus sebebiyle işlediğini öne süren şüphelilerden Hayriye Fındıkoğlu ile ona yardım ettikleri öne sürülen oğlu Mehmet Tanıdır ve Fahri Çiftçi, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklanıp cezaevine meseleldu, 4 şüpheli ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
1 koyup 3 alacaklardı, 40 bin kişi mağdur oldu!1 koyup 3 alacaklardı, 40 bin kişi mağdur oldu!
Kahramanmaraş'ta katliam! 4 kişiyi öldürüp intihar ettiKahramanmaraş’ta katliam! 4 kişiyi öldürüp intihar etti
Kocasını ve kızını üst üste gömmüştü! Adliyeye sevk edildiKocasını ve kızını ard arde gömmüştü! Adliyeye sevk edildi