Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
OpenSea NFT dolandırıcılıklarına karşı yeni özellikler duyurdu


En popüler kripto girişimlerinden OpenSea, çalıntı ve intihal yapılan NFT’ler sebebiyle eleştiri yağmuruna tutuluyor.

OpenSea, szamanıları giderek artan dolandırıcılıklar sebebiyle şüpheli NFT transferlerini otomatik olarak gizleyecek yeni bir özellik duyurdu. Yeni özellik, kişisiları dolandırıcılığa karşı koruyacak ve yalnızca meşru işlemlerin görüntülenmesini sağlayacak.

Yeni özellik, pazartesi günü paylaşılan blog gönderisine göre şüpheli işlemleri otomatik olarak gizlekonumek OpenSea’ye ilişkin kilit güven şüphelerini gidermeye çalışacak.

OpenSea, en yeni zamanlarda platforma duyulan güveni artırmaya odaklanıyor. NFT pazar konumi, güven meselesunda hırsızlığı öneleme, IP koruması, ölçeklenme değerlendirmesi ve moderasyonu ve müşteriyle bire bir temas kurulan hallerde kritik yanıt süresini azaltmak gibi önemli alanlara yatırım yapacak.  has recently been focusing on enhancing trust and safety on the platform. The NFT marketplace will make substantial investments in a variety of important areas for trust and safety, including theft prevention, IP infringement, scaling review and moderation, and yapacak critical response times in high-touch settings, as per a recent blog by the project’s co-founder and CEO Derin Finzer.

OpenSea CEO’su Devin Finzer, şirketin değerlendirme ve moderasyon için özel bir ekip de kurduğunu açıkladı. Pazar konumi, telif hakkı şüpheleri ve diğer sahtekarlık meselelarında “kritik otomatik tespit” teknolojilerini kullanacak. Finzer’e göre bu tarz durumları platformdan kettirmak, genel performansı önemli derecede iyileştirecek.