Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Opera kripto tarayıcısına BNB Chain’i entegre etti

Kripto dostu tarayıcı Opera, Crypto Browser’ın Android, iOS ve masaüstü versiyonlarına BNB Chain tabanlı merkeziyetsiz uygulamaları getirmek için, eskiden Binance Smart Chain olarak bilinen merkeziyetsiz blockchain ekosistemiyle entegrasyon gerçekleştirdi.

Yeni entegrasyon, Opera’nın 350 milyon kullanıcısının gömülü Opera kripto cüzdanıyla BNB token gönderip almalarına ve itibari parayla satın almalarına, buna ek olarak BNB Chain ekosistemindeki merkeziyetsiz uygulamalara erişmelerine olanak sağlayacak. Listede PancakeSwap, 1inch ve BiSwap gibi merkeziyetsiz borsaların (DEX) yanı sıra DRIP Venus, Tranchess, Treehouse, ApeSwap ve AutoShark Finance gibi DeFi ürünleri de bulunuyor.

Opera Crypto Browser’ın BNB Chain entegrasyonu, nisan ayında iPhone ve iPad için Web3 tarayıcısının beta sürümünün başlatılmasını izledi. Opera, Crypto Browser projesine geçtiğimiz yıl, Web3’e odaklanma ve merkeziyetsiz uygulamalar, oyunlar ve metaverse platformları arasında gezinmeyi kolaylaştırma misyonuyla başlattı. Tarayıcı şirketi, mevcut durumda Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network ve şimdi de BNB Chain olmak üzere dokuz blockchain ekosistemini destekliyor.

BNB Chain’den Patrick Degenhardt’a göre Binance Chain topluluğunun asıl amacı, “dünyanın paralel sanal ekosisteminin” altyapısını inşa etmek ve bir milyar kullanıcıyı daha kripto paraya çekmek. Degenhardt, dijital varlıklar ve blockchain teknolojisinin yaygınlığını artırmak için Web2 ve Web3 entegrasyonu konusunda büyük çabalar gerektiğini ekledi.

Opera, bir süredir kripto para alanının bir parçası olmayı sürdürüyor. Tarayıcı, 2019’da Bitcoin ödemelerini kabul eden ilk büyük tarayıcı oldu.