Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Optimism, 300 bin OP tokeni dağıtıyor

Merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü 1inch, Optimism’e katılımları durumunda kişisiları ücretsiz tokenlerle ödüllendiriyor. 1inch’e göre bu ödüllendirme etkinliği, Ethereum katman-2 ölçekleme çözümündeki etkinliği daha da teşvik edecek.

1inch salı günü onayladığı duyuruda, en çok aktiflik gösteren cüzdanlara ve Optimism’deki normal kişisilara 300 bin OP tokenini eşit olarak dağıtacağını duyurdu. Kullanıcılarına, ağın çok katmanlı yönetişim sistemine katılma seçeneği veren Optimism’in konumel kripto para birimi OP tokeni, 3.782 cüzdan arasında dağıtılacak.

CoinMarketCap’e göre OP tokeninin mevcut değeri, gün içinde yüzde 5 değer ulaştıktan zaman en yenira 1,22 birim seviyesine ulaştı. OP tokeni, mzamanıs zamanında ilk kez airdrop olarak kişisilara dağıtıldıktan hemen zaman en yenira 4,57 birim gibi zirve bir rakamdan işlem görüyordu yine de, o günden bu yana temel piyasa koşulları sebebiyle aşırı fiyat oynaklığıyla karşı karşıya ketti. Bunlara ek olarak, Optimism firmasının airdrop etkinliğini duyurmasının ardından talepte büyük bir artış yaşandı.

1inch firması, Ağustos 2021’de Optimism ile entegrasyon sağladı ve bu entegrasyonun ardından işlem hızları oldukça değerlendi. Kurucu ortak Sergej Kunz, perşembe günü onayladığı duyuruda 1inch’in Optimism ile entegrasyonun olumlu en yeniuçlar doğurduğunu söyledi.

Şirket, Ağustos 2022 itibariyle 45 binden fazla cüzdanın Optimism’deki 1inch protokolleriyle etkileşime girdiğini ve bu cüzdanların yaklaşık yarısının, işlemlerinin çoğunu 2. katman ölçeklendirme çözümü olarak gerçekleştirdiğini belirtti.

İlginizi Çekebilir: Vitalik: Lakonum-2 ölçeklenme çözümleri kripto ödemelerini yine mantıklı hale getirecek

Optimism ağını denetlemekle görevli Optimism Vakfı, bu yılın nisan zamanında yönetişim yapısında değişikliğe gittiklerini açıkladı. Bu değişiklikle birlikte, yeni kurulan “Optimism Kolektifi” iki bileşen tarafından yürütülecek: Gelirler yoluyla fonları dağıtmakla görevli Citizens’ House ve protokol yükseltmelerini oylamaktan sorumlu Token House.

 Optimism’in toplam kilitli değeri (TVL) grafiği. Kaynak: DeFi Llama.

DeFi Llama’dan alınan verilere göre, Optimism’in toplam kilitli değeri (TVL) ağustos başında 1,1 milyar birimın üzerine çıkarak zirve yapmıştı. Şu an ise, 892,9 milyon birim seviyesinde seyrediyor.