Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ortak tweet özelliğine yoğunlaşan Twitter’da tuhaf tespit: Görünmez tweet!

Twitter, iki hesabın bir tweet’i birlikte yazmasına izin veren yeni CoTweets (Ortak tweet) özelliğini test etmeye start verdı. Ancak bu testte tuhaf bir açık var gibi görünüyor. Çünkü görünmez tweet atılabiliyor.

NEDİR BU GÖRÜNMEZ TWEET?

Teknoloji sitesi The Verge’ün tespitine göre, artık yanlışlıkla görünmez (listelenmeyen, liste dışı) bir tweet atmak mümkün hale geldi. Fakat görünmez tweet’ler bağlantısının gönderilmesi veya bir web sitesine gömülmeleri durumunda görülebiliyorlar.

Görünmez tweet örneği:

Görünmez tweet’ler adı ardünde, ana sayfada veya arama ettiğınızda görünmüyorlar. Ancak yine de varlar. İnsanlar onlara cevap bile verebiliyorlar.

Tweet-1

İnsanlar cevap verdiklerinde ise bu cevaplar bir Twitter aramasında görünebiliyor ve insanların dolambaçlı bir şekilde de olsa söz meselesu görünmez tweet’i bulma imkanı doğuyor.

İŞTE İŞİN PÜF NOKTASI

Aktarılanlara göre işin püf noktası CoTweet (Ortak tweet) özelliğinde yatıyor. Bu özellikte bir tweet’i ortak bir şekilde yazmak için başka bir Twitter hesabını davet etmek gerekiyor. Davet isteği kabul olduğunda ortak tweet herkese açık hale geliyor, reddedildiğinde ise siliniyor. Ancak bu istek görmezden gelindiğinde, yaşanan belirsizlikten dolzamani adeta bir arafta kalma durumu meydana geliyor ve böylece görünmez tweet ortaya çıkıyor. İsteğe cevap verilmediği sürece sadece URL’ye sahip olanlar tweet’i görebiliyor.

Görünmez tweet’in Twitter tarafından sunulacak ayrı bir özellik olacağı meselesunda herhangi bir konuşma yok buna rağmen şirket bu tuhaf durumu değiştirmeyi de planlamıyor gibi.

Twitter sözcüsü Layal Brown, The Verge’e ettiğı konuşmada, “Bu deney ilk aşamalarında olduğu için, neyin işe yaradığını ve nerede iyileştirme yapmaya gerek olduğunu hala öğreniyoruz. Bu ilk keşif aşamasında, şu anda bunu değiştirmek için planımız yok, buna rağmen bunu izliyoruz ve acil değişikliklere ihtiyaç olup olmadığını yeniden değerlendireceğiz.” dedi.

BİR BENZERİ VAR

Aslında Twitter, görünmez tweet’ler gibi reklamverenlerin bir süredir erişebildiği bir özellik sunuyor. Promoted-only Tweet adıyla anılan özellik uzun bir süredir kullanılıyor. Öyle ki zararda göreceğiniz Andy Baio’nun 2015’te bu özellik hakkındaki tweet’i hala platformda görüntülenebiliyor.

Twitter tweet

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Netflix satılıyor mu? Reklamlı abonelik için ortaklık kurmuştuNetflix satılıyor mu? Reklamlı abonelik için ortaklık kurmuştu
Şinzo Abe suikastında şok detay! Mektubunda işaretini vermişŞinzo Abe suikastında şok detay! Mektubunda işaretini vermiş
İddiaya Kılıçdaroğlu'ndan sert tepki! 'Erdoğan bunu yapamaz, yaptırmayacağız'İddiaya Kılıçdaroğlu’ndan sert tepki! ‘Erdoğan bunu yapamaz, ettirmayacağız’