Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Özgür Özel’den dikkat çeken duyuru: Devlet Bahçeli müjdeyi dün verdi, memnuniyet duyuyoruz

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Özel, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında dikkat çeken duyurularda bulundu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, desteklediği hükümet döneminde büyük ekonomik kriz yaşandığını ve ülkenin cumhurbaşkanını belirlediğini savunan Özel, “Devlet Bahçeli, bundan 8 yıl önce ‘Ey Erdoğan bu ülkede herkes cumhurbaşkanı olur, sen olamazsın’ diyordu. Oldu. Müjdeyi dün vermiş, ‘Kemal Kılıçdaroğlu’ndan cumhurbaşkanı olmaz’ demiş. Memnuniyet duyuyoruz Devlet Bey.” diye meseleştu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin, NATO meselesundaki konuşmalarine ilişkin soruya ise Özel, “Szamanin Bahçeli’nin duyurularını ciddiye topladığınızda tükettiğiniz enerji, tamamen israftır.” yanıtını verdi.

“KANDİL’DEN MEKTUPLARI ALKIŞLAYANLARLA İTTİFAKSIN”

MHP lideri Bahçeli’nin, CHP’nin İstanbul mitinginde atıldığı iddia edilen slogana ilişkin konuşmalarini anımsatan Özel, bu tür bir slogan atılmadığını söyledi. Bahçeli’ye, meseleşma metninde gerçeği yansıtmayan bu meseleya konum verenlere hesap sormasını öneren Özel, “(Kandil) diye bize üfürüyorlar. Öyle bir slogan atılırsa, atılmaya yeltenirlerse CHP’nin ne cevap vereceğini herkes biliyor. Ama Kandil’den mektupları ayakta alkışlayanlarla ittifaksın, bunu kabul et. İmralı mektubunu seçimlerden bir gün önce TRT’de okutturup medet umanlardansınız.” değerlendirmesinde bulundu.

1

Özel, Bahçeli’nin, Sultan Abdülhamid ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı benzetmesini haklı bulduğunu belirterek, Abdülhamid ve Erdoğan’ın, ülkelerini yönetirken ekonomik sorunları çözemediklerini öne sürdü. Osmanlı’dan Duyun-u Umumiye aracılığıyla kalan borçlar meselesunun çözümünde İsmet İnönü’nün aktif rol topladığına dikkati çeken Özel, “Bu meselede yine bu ülkeyi borç batağına, bankerlerin eline, Londra’daki bir avuç tefecinin eline düşürmek onlara ktopladı. O borçları temizleyip bu ülkeyi kurtarmak da yine CHP’ye düşecek.” konuşmalarini sarf etti.

KILIÇDAROĞLU’NUN İDDİALARI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dün akşamki iddialarına da değinen Özel, “iktidar partisi yöneticileri ile çok maaşlı bazı bürokratlarda panik havası oluşturduğunu” öne sürdü.

2

ÖZEL: ÇOK MEMNUNUZ Kİ…

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un “büyük bir panikle” televizyonlara bağlandığını savunan Özel, “Çok memnunuz ki iktidar partisinin verdiği bu refleks, bizim sesimizin duyulmadığı konumlere de ulaştı. Altun ve ekibinin, biraz ailevi, biraz hissi, biraz kişisel ama göreviyle bağdaşmayan ve profesyonellikten uzak yarattığı panik havası, meselenin herkes tarafından duyulmasını sağladı. Artık hepimiz biliyoruz ki TÜRGEV ve ENSAR’ın ABD’de kurdukları vakıf, Kızılay da alet edilerek oraya aktarılan yüz milyonlarca birim var.” iddiasında bulundu.

AK PARTİ SÖZCÜSÜ ÇELİK’E TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye’de bu görecek şekilde açlık ve yoksulluk varken iktidara yakın bazı vakıflar üzerinden milyonlarca birimın ABD’ye neden aktarıldığını soran Özel, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik’in, Kılıçdaroğlu’nun iddialarına cevabını eleştirdi. Özel, “Senden korksak biz bu ülkede siyaset yapmzamaniz Ömer Bey. Cürmün görecek şekilde konum yakmazsın Ömer Bey. O yüzden ardten ardten kibirli kibirli, yok sertleşmeler mertleşmeler, yapacağın ne varsa elinden geleni ardına koymayacaksın. Biz buradzamaniz ama siz en fazla bir sene oradasınız. Biz sizin düşmeye korktuğunuz, dizlerinizin titrediği muhalefetteyiz. Düşmekten korktuğunuz haldeyiz, zerre korkumuz yok. Bütün güç elinizde ne yapıyorsanız yapın bakalım. Bu haldeyiz, dimdik ayaktzamaniz.” ifadesini kullandı.

“KAYBEDECEKSE SEÇİMİ, KENDİSİ ADAY OLMAYACAK”

Özgür Özel, AK Parti MKYK Üyesi Şamil Tayyar’ın sosyal medya paylaşımlarına değinerek, konuşmalarini şöyle sürdürdü:

“Şamil Bey, ‘Cesaretin varsa kaçma, millet en yeniuç versin’ diyor. Bir genel başkana söylediğin belli. Bakarsan benim genel başkanıma söylüyor ama muhatabı özü genel başkanı. Şamil Bey 2,5 yıldır bıçak kemikte, erken seçime çağıran biziz; kaçan siz ve küçük ortağınız. ‘Kaçma, en yeniuçı millet versin’ diyorsanız biz dünden razı, bugünden hazırız. 60 gün zaman en yeniraki pazar, sandığa bekleriz. Boyunuzun ölçüsünü alacak seçmen. Biz karşınızdzamaniz, minderdeyiz. Ama karşımıza mindere çıkan bir pehlivan henüz olmadı. Adını bile Bahçeli’den başka zikreden yok. Kaybedecekse seçimi, özüsi aday olmayacak.”

3

Bir gazetecinin, hükümetin, “terörle mücadele operasyonu sinyali verilen bu dönemde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bazı iddiaları dile getirmesinin kasıtlı olduğu” yönündeki söylemini anımsatarak değerlendirmesini sorması üzerine Özel, bir operasyon ihtimali varsa TBMM’nin bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.

Özel, “Meclis’i bilgilendirme nezaketi göstermeyenler, özü pis işleri ortaya döküldüğünde ‘Sınır ötesi operasyon yapacaktık.’ deyip iç politika malzemesi çıkarıyorlar. Operasyonun yapılacağını, Kılıçdaroğlu’nun söylediği konuşmalari değersizleştirmek amacıyla ifşa etmek, olsa olsa AK Parti’nin içinde bulunduğu çaresizliği göstermektedir.” görüşünü paylaştı.

“SEÇİMLERDEN HEMEN SONRA MUHALEFETLE KONUŞMAYA HAZIRIZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bazı duyurularına ilişkin bir soru üzerine ise Özel, “Muhalefetin onzamaninı alacağımız, mutlaka halk oyuna sunacağımız, halkın da yüzde 95’lerde ‘evet’ diyeceği bir anayasa değişikliği ve güçlendirilmiş parlamenter sistem için seçimlerden hemen zaman en yenira muhalefetle meseleşmaya hazırız.” dedi.

Özel, Ali Osman Akat’ın tahliye edildiğinin söylenmesi üzerine de “AK Parti’de herkesle fotoğrafı oldu. Kendisi uyuşturucu ticaretinden suçardü yakalandı. AK Parti’ye bu görecek şekilde yakın bir isim ‘Yanlışlıkla yollandı’ deyip tahliye ediliyorsa aynı ifadeyi kullanan yüz binlerce kişi uyuşturucudan nasıl içeride tutuluyor? Onun mahareti Mustafa Şentop’un hemşehrisi olmak mıdır, Soylu ile fotoğraf koydurmiş olmak mıdır? AK Parti’li meşhur bütün simalarıyla selfie’sinin olması mıdır?” sorularını yöneltti.

(AA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Akılalmaz olay! Motora dört kişi bindiler...Akılalmaz olay! Motora dört kişi bindiler…
Türkiye’de Anadolu leoparı tekrar görünmeye başladı!Türkiye’de Anadolu leoparı tekrar görünmeye start verdı!
MSB duyurdu! Pençe-Kilit operasyon bölgesinden kahreden haberMSB duyurdu! Pençe-Kilit operasyon bölgesinden kahreden havadis