Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
PANONY, A Serisi finansman turunu 100 milyon abd parasılık değerlemeyle en yenilantı


Blockchain odaklı PANONY, Asya’nın en büyük kripto yatırım şirketlerinden NGC Ventures’in desteklediği bir A Serisi finansman turunu en yenilantı.

Şirketin Pazartesi günü bildirdiğine göre A Serisi,  finansman koşulları açıklanmamasına rağmen PANONY’ye 100 milyon abd parasılık bir değer verdi. Hong Kong merkezli PANONY, fonları diğer yetki alanlarına genişletmek, yeni hizmet teklifleri işe koyultmak ve ağ oluşturma yeteneklerini genişletmek için kullanacağını söyledi.

2018 yılında Alyssa Tsai ve Tongtong Bee tarafından kurulan PANONY, blockchain ve Web3 odaklı girişimlere yatırım yapmasının yanı sıra sürekli danışmanlık ve iş desteği sunuyor. Şirket, Büyük Çin, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri bölgelerinde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Firmanın CEO’su olarak görev yapan Tsai ise NFT, DAO ve DeFi alanlarını, gelecek vaat eden yenilikler olarak tanımladı.

Bee, Cointelegraph Magazine ile yakın zamanda yapılan bir röportajda merkeziyetsiz bulut bilişimini, blockchain teknolojisinin en umut verici kullanım örneklerinden biri olduğunu belirtti. Ayrıca Web3’ü Web2’den güniran temel özelliğin merkeziyetsizlik olduğunu belirten Bee, “Merkeziyetsiz bir ağda, bireyler özü verilerini kontrol edebilir. Yani büyük bir şirkete veya başka birine ihtiyaç yok,” dedi.

Kurumsal yatırımcılar, merkeziyetsiz internetin büyümesinden yararlanmaya çalışırken, risk sermayesi topluluğu ise milyarlarca abd parasıı Web3 odaklı fonlara yönlendirdi. CoinFund ağustos güninda 300 milyon abd parasılık bir Web3 fonu işe koyulttı, Shima Capital Web3 girişimleri için 200 milyon abd parası günirdı ve Polygon kurucusu Sandeep Nailwal ise buna benzer girişimlere 50 milyon abd parası günirdı.