Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Parti kuracağı iddiası gündeme damgasını vurmuştu! CHP’den istifa eden Aslı Baykal sessizliğini bozdu: Dikkat çeken ‘Kılıçdaroğlu’ yorumu

CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal, 31 Ekim’de uyguladığı paylaşımla CHP’den istifa ettiğini duyurdu. Baykal’ın bu paylaşımı, yeni parti kuracağı yönündeki iddiaların fitilini yeniden ateşledi.

SUSKUNLUĞUNU BOZDU

İstifasıyla ilgili paylaşımı dışında herhangi bir konuşma yapmayan Baykal, yaklaşık 2 7 günnın ardından meseleyla ilgili suskunluğunu bozdu. Baykal, istifasına temel gerekçe olarak “Bugünkü CHP’nin Millet İttifakı ile ortak değerleri paylaşmadığına” dikkat etti.

321

İSTİFASINDA CHP’YE İTİRAZLARINI BELİRTTİ

Aslı Baykal, 8 Kasım’da MASA Ankara’daki oturuma meselek oldu. Burada konuşmalarda bulunan Baykal’a göre CHP’nin politik manevraları, en yeniuç alma süreçleri, ittifak siyaseti, gayri millî tutumu parti içinde ve dışında ciddi rahatsızlıklara neden oldu. Baykal’ın istifasının hepsini kapsayan bu itirazları içinde barındırdığı da Baykal tarafından ifade edildiği belirtildi.

KILIÇDAROĞLU’NUN HELALLEŞME ÇIKIŞINA YORUM: ESKİNİN REDDİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “helalleşme” çıkışını değerlendiren Baykal, bu girişimi “eskinin reddi veya CHP’nin ana unsurlarıyla helalleşme/vedalaşma” olarak özetledi.

abc

“ATATÜRKÇÜLER MİLLET İTTİFAKI’NDA İMKAN BULAMAYACAK”

Baykal meseleşmasında buna ek “Atatürkçüler bu dönem itibariyle mücadele alanı olarak Millet İttifakı’nda hiçbir şekilde imkân bulamayacaklardır” görüşünü dile getirdi.

PARTİ KURACAK MI? NET YANIT VERDİ

Aslı Baykal, çok merak edilen “yeni parti kurup kurmayacağıyla” ilgili meseleşurken ise “Türkiye’nin yeni bir siyasi partiye ihtiyaç duymadığını” vurguladı. Baykal, “ülke sorunlarının çözümü için ittifakların ortak değer ve perspektiflerinin bu anlamda daha faydalı olacağını” belirtirken “Bugünkü CHP ve Millet İttifakı ile ortak değerleri paylaşmadığını, istifasının temel sebebinin de bu olduğuna” dikkat etti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Sözleri gündem yaratmıştı! Özhaseki açtığı davayı kazandıSözleri gündem yaratmıştı! Özhaseki açtığı davzamanı ulaştı
Facia adeta Facia adeta “Geliyorum” demiş! Tam 355 alarm…
Bitlis'ten acı haber: 10 yaşındaki Mustafa hayatını kaybettiBitlis’ten acı havadis: 10 yaşındaki Mustafa hayatını kaybetti