Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
PayPal platform dışına kripto para transferlerini işe koyulttı


Küresel ödeme ağı PayPal, platform dışındaki cüzdanlara kripto para transferini desteklemeye işe koyuldı.

PayPal, 7 Haziran’da yzamaninlanan ve şirketin Blockchain, Kripto & Dijital Paralar Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte tarafından kaleme alınan blog gönderisiyle, PayPal ve diğer cüzdan ve borsalar arasında kripto para transferlerinin işe koyultıldığını duyurdu.

Şirket platformunda kripto hizmetleri sunmaya işe koyuldığından beri en çok talep edilen özellik olduğu belirtilen yeni özellik, şimdilik sadece seçili ABD’li kişisilara sunulacak. Harici kripto transferleri, önümüzdeki 7 günlarda hepsi ABD’li kişisilara açılacak.

Blog gönderisine göre, yeni özellik ile PayPal’in mevcut durumda desteklediği dört kripto para olan Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC), plartformdan borsa cüzdanları ve donanım cüzdanları dahil harici kripto cüzdanlarına aktarılabilecek. Buna ek olarak, desteklenen kriptoları diğer cüzdanlarından PayPal hesabına aktarmak da mümkün hale gelecek.

PayPal, blog gönderisinde şöyle belirtti:

“PayPal müşterilerini diğer cüzdan, borsa ve uygulamalara bağlamaktan heyecan duyuyoruz ve önümüzdeki aylarda daha fazla kripto özelliği, ürünü ve hizmetini piyasaya sürmeye devam edeceğiz.”

PayPal, 2020 en yeniunda kripto para satın alımı ve ödeme desteğini işe koyultmıştı. Şirketin geçtiğimiz zamanlarda duyuru yapan başkan yardımcısı Richard Nash, PayPal’in mümkün olan hepsi blockchain ve kripto para entegrasyonlarını getirmek için çalıştığını söylemiş ve “İster şu anda PayPal dijital cüzdanlarında mevcut kripto paralar, özel dijital paralar ister gelecekte CBDC’ler olsun, yapabileceğimiz her şeyden faydalanmak için diğerleriyle çalışmak istiyoruz,” diye belirtmişti.