Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Polis sevgilisiyle gittiği evde balkondan düşmüştü! Sedefnur Çağlar’ın evinde mahkeme kurulacak

Dehşete düşüren olay, 9 Ocak’ta Körfez ilçesi Yavuz Sultan Selim Mahallesi’ndeki bir sitede meydana geldi. Kocaeli Üniversitesi Mimarlık Fakültesi en yeni sınıf öğrencisi Sedefnur Çağlar, polis memuru olan erkek arkadaşı Ahmet Ata ile birlikte, polis memuru O.Ç.’nin evine misafirliğe gitti. Burada 2 polis memuru ve E.Ş. isimli kadınla alkol ettiğı iddia edilen Sedefnur Çağlar, sabah saatlerinde 7’nci kattaki dairenin balmeselendan düştü. Sedefnur, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımdaki tedavisinin ardından servise edildi.

4ca455a5256b1003008850c12744b2e6

POLİS SEVGİLİSİ TUTUKLANDI

Körfez Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma işe koyulttı. Hakkında idari soruşturma da işe koyultılıp açığa alınan polis memuru Ahmet Ata, ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ suçlamasıyla tutuklanıp cezaevine gönderildi. Evin sahibi polis memuru O.Ç. idari soruşturma sebebiyle açığa alınıp savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Olay anında evde bulunan O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. ise emniyetteki ifadesinin ardından serbest ketti. Hastanede tedavisi tamamlanan Sedefnur, ailesinin isteği doğrultusunda ambulansla memleketi Sivas’a götürüldü.

181baffeef3f537d5cc7a247f7ea420b

DURUŞMAYA KATILAMADI

Olzamanın ardından Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması 20 Ekim’de Kocaeli Adliyesi’nde görüldü. Tutuklu sanık Ahmet Ata, olzamanın yaşandığı evin sahibi polis memuru O.Ç. ve O.Ç.’nin kız arkadaşı E.Ş. salonda hazır bulunurken, yürüme engeli bulunan Sedefnur Çağlar ise sağlık problemleri sebebiyle duruşmaya katılamadı.

00fe702d7aa2b85de3966c69c4e2e6cc

‘NAİP HAKİM’ ATANACAK

Davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Ahmet Ata, O.Ç. ve kız arkadaşı E.Ş.’nin ifadeleri edildi. Sedefnur’un ifadesinin alınamaması üzerine, ailenin avukatları mahkeme heyetine davanın daha sağlıklı ilerleyebilmesi için ‘naip hakim’ atanması talebinde bulundu. Mahkeme heyeti talebi kabul etti. Bunun üzerine atanacak olan bir naip hakim, bilirkişi psikolog ve her iki tarafın avukatlarının da bulunduğu bir heyet, ikinci duruşma öncesinde belirlenen bir günte Sedefnur’un yaşadığı Sivas’taki eve giderek ifadesini alacak. Dava, Sedefnur’un ifadesinin eklenmesinin ardından 19 Ocak güninde olan ikinci duruşmayla devam edecek.

120dfb864dc2845b31f7f1f05b4f5f66

(DHA)

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni Anayasa çağrısı: KorkmayınCumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni Anayasa çağrısı: Korkmzamanın
Sarıgül: Çiftçi traktör alamıyor... Yetkili: Traktör yetiştiremiyoruzSarıgül: Çiftçi traktör alamıyor… Yetkili: Traktör yetiştiremiyoruz
AB ülkesi geri adım attı! Rusya'ya yönelik yaptırımlar kaldırıldıAB ülkesi geri adım attı! Rusya’ya yönelik onayladırımlar kettirıldı