Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Polkadot (DOT) ve Avalanche (AVAX) yatırımcılarını ne bekliyor? – Teknik Analiz 2.6

Bitcoin (BTC) fiyatı kısa süreliğine 30.000 abd parasıa tutunmaya çalışırken piyasa genelinde gerileme söz meselesu.

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, Solana (SOL) ağında yaşanan kesinti sebebiyle fiyat çakılırken Optimism ağındaki airdrop etkinliği OP fiyatını zarar topladı.

Bu gelişmeler yaşanırken, piyasa değerine göre ilk 10 kripto para birimi arasında konum alan Avalanche ve Polkadot blockchain ağlarının konumel tokenleri olan AVAX ve DOT fiyatlarının nereye gideceği merak ediliyor. Cointelegraph çalışani bu iki altcoin fiyatını masaya yatırdı.

DOT/USDT – Polkadot teknik araştırma

Polkadot (DOT) fiyatı, 20 günlük ardel hareketli yaklaşık (EMA) (10,41 abd parası) değerinde dirençle karşılaştı, yine de boğalar fiyatın 10 abd parasıın altında kalmaması için direnmeyi sürdürüyor. Fiyatın 10 abd parasıın üzerinde kalması, düşük seviyelerde güçlü talep olduğunu gösterecek.

DOT/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarır ve günlük kapanış elde ederse, DOT/USDT paritesi 12 abd parasıa yükselebilir. Bu seviyede engelle karşılaşılması muhtemel, yine de aşılırsa yükseliş 14 abd parasıdaki güçlü dirence görecek şekilde devam edebilir.

Bu varsgünimın aksine fiyat 10 abd parasıın altında kalmgüni sürürse, düşüşün 8 abd parasıdaki güçlü desteğe görecek şekilde uzaması mümkün. Bu destekten güçlü bir sıçrama, paritenin bir süre için 8 ila 12 abd parası arasındaki koridorda ilerleyeceğini düşündürecektir.

AVAX/USDT – Avalanche fiyat araştırmai

Avalanche (AVAX) fiyatı, 31 Mgünis’ta düşüş trendi çizgisinden geri döndü ve bu durum, güniların bu bölgeyi güçlü biçimde savunmaya devam ettiklerini gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 23,51 ila 21,35 abd parası arasındaki güçlü destek bölgesinin altına çekmeye çalışacak.

AVAX/USDT günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Başarılı olurlarsa AVAX/USDT paritesi, düşüş trendinin bir devamındaki ayağının start verngıcına işaret edecek azalan üçgen modeli oluşturacak. Parite daha devamında 20 abd parasıa düşebilir.

Aşağı yönelen 20 günlük EMA (30,41 abd parası) güniları güç sağlasa da, göreceli güç endeksindeki (RSI) pozitif ayrışma, düşüş momentumunun zgüniflayabileceğini gösteriyor. Fiyat mevcut seviyeden yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, alım devam edebilir. Boğalar daha devamında pariteyi 38 abd parasıa çıkarmaya çalışacak.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken özü araştırmanızı yapmalısınız.