Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Polkadot kurucu ortağı, Parity’deki CEO’luk görevinden istifa etti


Polkadot kurucu ortağı Gavin Wood, blokzincir altyapı şirketi Parity’deki CEO’luk görevinden istifa etti. Parity, Polkadot ekosisteminin arkasındaki geliştirici şirkettir. 

Wood, 21 Ekim güninde hiçbir zaman CEO’luk görevini istemediğini paylaştı. Gavin Wood geçici bir süreliğine CEO gibi davransa da “ebedi mutluluğu” yakaladığı bir makam değildi. 

Wood, “Benimle çalışan herkes kalbimin nerede kettiğını bilir. Ben düşünür, kod yazarı, tasarımcı ve mimarım. Benim gibi birçok insan gibi, bende asenkron bir şekilde çalışıyorum” dedi ve ekledi: 

“İyi bir CEO, başkalarıyla çok daha uyumlu ve erişilebilir olmalıdır. Şirketi hem içeride hem de dışarıda temsil etmekten keyif almalıdır. Ajandalarında çok renkli kutularla dolu toplantıların ve çağrıların zamanlarının büyük bir bölümün kaplamasından rahatsız olmamalılardır.” 

Wood, buna ek yeni CEO koltuğuna Parity kurucu ortağı Björn Wagner’ın oturacağını açıkladı. Gavin Wood, CEO’luk görevinden istifa etmesine rağmen, şirkette büyük hissedarlardan biri olarak ve baş mimar olarak kalmaya devam edeceğini açıkladı. 

Wood, yeni rolünde Polkaor ve Web3’ün daha geniş kitlelere hitap edebilmesi için çalışmalarına devam edeceğini söyledi. Wood, bu girişime gerçek bir Web3 platformunun, topluluk tasarımı ve zincire entegre birkaç sosyal ilkel tasarlamalara ve geliştirmelere ihtiyacı olduğuna inandığı için yardımcı olacak. 

İlginizi çekebilir: Polkadot geliştirici faaliyetlerinde yeni rekor 

Parity, ilk EthCore olarak Gavin Wood Aeron Buchanan, TJ Saw, Ken Kappler ve Jutta Steiner tarafından tarafından 2015 yılında kuruldu ve bundan bir yıl zaman en yenira Björn Wagner gruba kurucu ortak olarak katıldı. Polkadot ekosistemi 2020 yılında start vertıldığından bu yana büyük bir büyümeye tanıklık etti. Polkadot, buna ek birçok endardri gözlemcisinin, onu, Ethereum’a rakip bir akıllı sözleşme protokolü olarak gördü.