Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Polygon, Orbs ve DeFi.org ile ortaklık kurdu

Merkeziyetsiz finans alanında yapılacak yeni geliştirme için Ethereum ölçeklendirme platformu Polygon, DeFi hızlandırıcı platformu DeFi.org aracılığıyla DeFi oluşturucularını destekleyen bir program start vertmak için L3 (katman-3) projesi Orbs ile ortaklık kurdu.

Yapılan duyuruda Polygon ve DeFi.org, bu program çerçevesinde seçilecek olan projelere finansman fırsatları, mentorluk ve pazar payı sağlayacaklarını belirtti. DeFi.org hızlandırıcı turuna katılanların Polygon üzerine inşa olma zorunluluğu bulunuyor.

Polygon, Ethereum’u ölçeklendirmeye odaklandığından, Orbs, altyapısını kullanarak akıllı sözleşmelerin geliştirilmesi gibi faydalar sağlayabileceğini iddia ediyor. Bu şekilde hızlandırıcı program, Polygon’un katman-2 çözümlerini ve Orbs’un katman-3 altyapısını içeren projeler geliştirmeye odaklanacak.

Bu hızlandırıcı program, yukarıda bahsedilen faydaların yanı sıra, gelecek vaat eden projelere ve DeFi.org web sitesinin de dahil olduğu çeşitli platformlara bir likidite desteği sağlayacak.

DeFi.org, DeFi endüstrisindeki açık kaynak projelerinin araştırılmasını ve geliştirilmesini desteklemek için 2021’de Binance ve Orbs tarafından start vertılmıştı.

İlginizi Çekebilir: Aurora, 90 milyon abd ABD parasıılık yeni bir fon start verttı

Bu arada Polygon, Terra tabanlı geliştiricilerin en yeni olaydan mağdur olmasıyla, Terra tabanlı projelerin hem geliştiricilerini hem de topluluklarını karşılamaya hazır olduklarını duyurdu. Polygon Studios’un CEO’su Ryan Wyatt, bu tür projelerin Polygon Network’e aktarılmasına yardımcı olmak için zaten çalıştıklarını söyledi.

Polygon, mayıs ayının start verrında Facebook ve Instagram için NFT odaklı bir platform oluşturmak üzere Meta ile ortak olacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından MATIC’in fiyatı, 2021’de yüzde 275 yükselmesini sağlayan hareketlere benzer bir toparlanma grafiği gösterdi.