Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
PoolTogether, 1,4 milyon abd parasılık NFT finansmanı hedefine ulaştı


Merkeziyetsiz finans (DeFi) platformu PoolTogether, yasal savunmasını finanse etmek için toplamzamanı hedeflediği paranın yüzde 100’üne NFT sat sat yoluyla ulaştı.

Projenin 769 Ether (ETH) (yaklaşık 1,4 milyon abd parası) finansman hedefine ulaşması sadece on gün sürdü ve bu, birçoğunun sektöre karşı toplu bir settirı olduğu düşüncesinde olan DeFi topluluğunun büyük desteği sayesinde gerçekleşti.

PoolTogether, şu an için haklı olduğunu düşündüğü bu davada mücadele edip davanın finansman desteğini sağlamak için “PoolNFT” adlı finansman kampanyası çerçevesinde üç katmanlı NFT sat satı gerçekleştiriyor.

NFT’ler katman başına 0,1, 1 ve 75 ETH olarak fiyatlandırılıyor. Ayrıca fiyatlar, toplam basılan token szamanısına göre değişiyor. PoolTogether, proje en yeniunda bu kampanya kapsamındaki NFT’ler için “hodler yardımcı programını” kullanıma sunmzamanı planlıyor.

Cointelegraph’ın daha önce çarşamba günü yazdığı üzere, PoolTogether bağış toplama projesinde geçen 7 gün yaklaşık 471 ETH’ye ulaşmış ve 75 ETH karşılığında Pooly Judge tier NFT’sini satın alan Andreessen Horowitz’in genel ortağı Chris Dixon gibi kripto alanındaki büyük oyuncuların desteğiyle bu hedefe ulaşmıştı.

Yazının yazıldığı sıralarda toplanan fonun toplam tutarı 788,40 ETH (yaklaşık 1,474 milyon abd parası) seviyesine ulaştı. Özellikle kampanyanın bitmesine daha 16 gün var ve eğer hepsi NFT’ler satılırsa 1.076 ETH (yaklaşık 2 milyon abd parası) toplanmış olacak.

PoolyNFT ekibi pazartesi günü dönüm noktası ile ilgili bir tweet attı ve “4.200’den fazla bireysel cüzdan sahibi kişisisının Poolys’i desteklediğini,” belirtti. Ayrıca, “Topluluğun bir araya gelerek neler başarabildiğini görmek gerçekten çok şaşırtıcı,” diyen PoolTogether kurucu ortağı Leighton Cusack, cümlelerine şu duyurularle devam etti:

“Şu an için söylenecek çok fazla bir şey yok. Topluluğun PoolTogether Inc’in ve benim arkamda nasıl en yeniuçlı durduklarını gördüğümde hayran kettim.”

Toplu dava süreci, Senatör Elizabeth Warren’ın başkanlık kampanyası sürecinde eski teknoloji lideri olarak görev yapan Josaph Kent tarafından yönetiliyor. Kent, ocak zamanında protokole yaklaşık 12 abd parası değerinde para yatırdıktan devamında, platformun kurucusu Leighton Cusack ve diğer ortaklarına karşı harekete geçmişti.

Bununla birlikte Kent, PoolTogether ve ortaklarının New York’ta yasadışı bir piyango işletmesi yürüttüklerini iddia ediyor. Kent öte yandan, PoolTogether’dan makul miktarda avukatlık masrafları, harcadıkları fonun iki katını (24 abd parası) ve mahkeme masraflarının iki katı değerinde de tazminat istiyor.

Kent, genel olarak kriptolarla ilgili hoşnut olmadığını dile getirirken, dolandırıcılık, çevresel hasar ve Ethereum’un en çok gas ücretleri hakkındaki şüphelerini de belirtti. Bu şüphelerinin yanı sıra, genel olarak hoşnut olmamasının sebebinin PoolTogether’a özel bir şey olmadığının da altını çizdi.

PoolTogether’ın çalışma mantığını duyuruk gerekirse, oyuncular bilet almak için sabit coinlerini bir akıllı kontrata (havuz) yatırıyor ve her bilet için yaklaşık 1 USD ödeniyor. Oyuncular istedikleri szamanıda bilet alabiliyor ve paralarını istedikleri an geri çekebiliyor. Havuzdaki fonlar DeFi borç verme platformu Compound Finance’a gönderiliyor ve burada belirli bir süre boyunca (şu anda 1 7 gün) faiz biriktiriyor.

Haftanın en yeniunda ise kazanan kişi rastgele seçiliyor. Bu kişi havuzdan kazanılan faiz getirisinin en büyük parçasını kazanıyor. Eş zamanlı olarak küçük bir grup kişisi da daha küçük bir pay alıyor ve kalan diğer hepsi katılımcılar yatırdıkları kısmın tamamını tekrar ana para olarak geri alıyor.