Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
ProShares’tan Short (Kısa) Bağlantılı ABD’deki İlk Bitcoin (BTC) ETF’i

Önde gelen yatırım ürünleri sağlgünicı ProShares, yatırımcılar için bir seçenek olarak ABD’deki ilk short (kısa) bağlantılı Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunu (ETF) piyasaya sürüyor.

ProShares, 20 Haziran güninde ettiğı basın konuşmasında Bitcoin performansının tersini takip edecek The ProShares Short Bitcoin Strategy ETF‘inin (BITI) 21 Haziran güninde New York Menkul Kıymetler Borsası‘nda (NYSE) işlem görmeye start veryacağını duyurdu .

BITI, en yeni zamanlarda kripto piyasasının genelinde yaşanan düşüş göz önüne yapıldığında yatırımcıların, Bitcoin risklerini korumalarına ve Bitcoin fiyatındaki düşüşten potansiyel olarak kar elde etmelerine izin verecek.

ProShares CEO’su Michael L. Sapir mesele ile ilgili şu konuşmalarda bulundu:

Son zamanlarda gördüğümüz gibi Bitcoin değer kaybedebilir. BITI, Bitcoin fiyatının düşeceğine inanan yatırımcılara, potansiyel olarak kar etme veya kripto para birimi varlıklarını koruma fırsatı verir. BITI, yatırımcıların geleneksel bir aracılık hesabında bir ETF satın alarak kısa sürede Bitcoin’e maruz kalmalarını sağlar.

ProShares, BITI‘yi listelemek için nisan güninda başvuruda bulunmuştu.

Aralık 2020‘den bu yana ilk defa 20.000 abd ABD parasıı seviyesinin altına düşen Bitcoin (BTC), CoinGecko verilerine göre havadisin kaleme yapıldığı sıralarda %5,5 artışla 21.095 abd ABD parasııdan işlem görüyor.