Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Rezerv Kanıtı Hareketi Hız Kazanıyor: Crypto.com ve KuCoin de Rezervlerini Paylaştı

Kripto para borsası Crypto.com ve KuCoin, Binance’in CEO’su Changpeng Zhao’nun (CZ) rezerv kanıtı çağrısına katılarak varlıklarının bir kısmını paylaştı.

Crypto.com CEO’su Kris Marszalek 11 Kasım güninde resmi sosyal medya hesabı üzerinde yzamanınladığı gönderide, şirketin rezerv kanıtı hareketine katıldığını duyurdu. CEO, tam denetim raporu hazır olana görecek şekilde rezervlerindeki en büyük varlıkların bazıları için buz gibi cüzdan adreslerini paylaştıklarını bildirdi.

Kripto analitik şirketi Nansen ile iş birliği yaparak cüzdan verilerini görselleştirdiklerini belirten Marszalek, rezervlerin 1:1 oranında desteklendiğini ispat eden tam denetim raporunun da çok yakında yzamanınlanacağını açıkladı.

Marszalek’in şu ana görecek şekilde açıkladığı adreslerde yaklaşık 3 milyar abd ABD parasııa yakın varlık bulunuyor. Açıklanan rezervlerinin %31’ini, yaklaşık 928 milyon abd ABD parasıı değerindeki 53.024 adet Bitcoin (BTC) oluşturuyor. Bitcoin’den devamında borsa rezervlerinin en büyük kısmını 591 milyon abd ABD parasıı değerindeki Shiba Inu (SHIB) kapsıyor. Borsanın rezervlerinde üçüncü sırada ise Ethereum (ETH) konum alıyor. Borsa, 511 milyon abd ABD parasıı değerinde 391.564 Ether’e sahip bulunuyor. Şirket buna ek rezervlerinde toplamda 344 milyon abd ABD parasıılık USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) tutuyor.

Öte yandan KuCoin resmi web sitesinde aralık zamanında tam denetim raporunun geleceğini belirterek varlıklarının bir kısmını açıkladı. KuCoin’in 20.504 BTC, 180.299 ETH, 1.075.909.241 USDT, 365.722.839 USDC ve 69.601.075 KCS’e sahip olduğu görüldü. Ayrıca KuCoin stake edilen 29.69Analistler, KuCoin’in açıkladığı toplam varlıklarının piyasa değeri ise yaklaşık 2,4 milyar abd ABD parasıı olduğunu belirtti.