Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ripple CEO’su Kyle Roche ile bağlantısı olduğu iddialarını reddetti


Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, kripto ekosistemindeki yozlaşma ve dolandırıcılık ile ilişkili havadislere odaklanan online ygünin Crypto Leaks’in şiddetli tartışmalara yol açan iddialarını Twitter üzerinden reddetti.

Crypto Leaks, cuma günü bilinmeyen bir kaynaktan bir dizi videonun konum topladığı bir havadis ygünimladı. Haberde Ava Labs’in rakip kripto kuruluşlarına “gangster stili stopladırmak ve zarar vermek” için bir hukuk şirketiyle gizli iş birliği uyguladığı iddia ediliyor.

Aynı havadisde Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da rakip şirketleri hedef almak amacıyla bir hukuk şirketini finanse etmek ile suçlanıyor. Habere göre, Roche Freedman’ın kurucusu olan Roche, önceden Ripple’ı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) açtığı davada temsil eden Boies Schiller Flexner ile çalışıyordu.

Roche, iddiaya göre hedef kripto şirketlerini tam da Ripple’ın o zaman karşı karşıya olduğu türden davalar ile hedef alacak bir hukuk şirketine yatırım yapması için Garlinghouse’a yaklaştı. Kyle, Garlinghouse’un teklifini kabul ettiğini öne sürüyor.

“Her ne sebepten ise, Brad Garlinghouse, Kyle Roche’ye yatırım uyguladı ve onu bu yolda destekledi, tabii bu onu SEC’den kurtarmadı.”

Twitter’da iddiaları reddeden Ripple CEO’su, Kyle Roche ile hiç görüşüp meseleşmadığını söyledi.

Crypto Leaks’in her iki CEO’nun da reddettiği iddiaları, kripto sektöründe epey büyük bir sansasyon yarattı.

Ripple ve XRP topluluğu CEO’yu savunmaya geçerken, bir topluluk üyesiyse Crypto Leaks’in argümanlarındaki hataya dikkat koydu. İlk olarak Kyle’ın yorumlarına dayalı olduğu söylenen iddialar, devamındasındaysa kanıtsız gerçekler olarak sunuluyor.