Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Ripple yöneticisi kripto kışını fırsat olarak görüyor

Cointelegraph Baş Editörü Kristina Cornèr, İsviçre’de düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nda (WEF) Ripple Küresel Müşteri Başarısı Kıdemli Başkan Yardımcısı Brooks Entwistle ile röportaj gerçekleştirdi. İkili, Entwistle’ın Ripple’daki görevi, içinde bulunduğumuz kripto kışı ve piyasa katılımcıların neye odaklanması gerektiği meselelarını ele topladı. 

Goldman Sachs ve Uber gibi büyük şirketlerde çalışma geçmişi olan Ripple yöneticisi, blockchain şirketindeki deneyiminin özüsine keşif fırsatı verdiğini açıkladı.  Entwistle, ekibinin geçtiğimiz yıl “hangi iş modellerinin çalıştığını” ve neyin iyileştirilebileceğini anlamak için sektör hakkında daha fazla şey öğrendiğini aktardı.

Entwistle, şu anda Davos’ta gerçekleştirilen WEF etkinliğinin de özüsine ülkeyi normalden fazla sıcak havalarda ziyaret etme şansı verdiğini ekledi. Entwistle’a göre etkinlik, insanlarla etkileşime geçmeyi ve sektörde yeni bağlantılar edinmeyi kolaylaştırıyor. “Buraya girdiğiniz anda koşuşturmaya başlıyorsunuz. Sürekli koşuşturuyorsunuz ve ortaklar, müşteriler ile tanışarak yeni fikirler ediniyorsunuz.”

Ripple yöneticisi, hava durumu haricinde piyasanın durumuyla ilgili görüşlerini de paylaştı:

“Bu daha önce de oldu. Yine olacak. Biz ise bunu gelişim için kullanıyoruz. Bunun bir fırsat olduğunu düşünüyorum.”

Entwistle, şirketin de bu fırsatı işlerini dünya genelinde geliştirmek için kullandığını söyledi. Blockchain topluluğuna da tavsiyelerde bulunan Entwistle, mevcut piyasaya çok fazla odaklanılmaması gerektiğini ve bu odağın başka şeylere aktarılması gerektiğini ileri sürdü. “Bir bakıma bunun büyük kısmı gürültü ve bu gürültüyü keserek sinyale odaklanmak gerek.”