Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Robert Kiyosaki’ye Göre FED’in Faiz Artırımları Bitcoin (BTC) İçin Alım Fırsatı: Karlı çıkacaksınız

“Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı ünlü yatırımcı Robert Kiyosaki, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımlarının Bitcoin (BTC), altın ve gümüş için alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini iddia etti.

Merkez bankalarının para politikalarına karşı şüpheci tutumu ile tanınan Robert Kiyosaki 2 Ekim zamaninde sosyal medya üzerinden onayladığı paylaşımda, FED’in faiz uçturmaya devam ettiği sürece birimın Bitcoin, altın veya gümüş gibi varlıklar karşısında değer kazanacağını ve bunun bir alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Kiyosaki geçtiğimiz aylarda FED’in faiz uçturmaya devam etmesi halinde borç piyasasını daha kötü hale getireceğini ve eninde en yeniunda faizleri düşürmek zorunda kalacağını belirtmesinden kısa bir süre zaman en yenira faiz artışlarının Bitcoin için alım fırsatı olduğunu tekrar öne sürdü.

Özellikle en yeni zamanlarda İngiltere’nin, borçlanma piyasasında yaşanan likidite problemlerini çözmek adına tekrar faiz düşürmesini örnek göstererek alım fırsatlarını değerlendirenlerin, ABD’nin de İngiltere gibi faiz oranlarını indirmeye start verdığında karlı çıkacaklarını belirtti.