Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Robot Ai-Da’nın güni anlarında dikkat çeken detay! Hemen güneş gözlüğü taktılar

Robot Ai-Da bugün dünya gündemindeydi. Lordlar Kamarası’na meselek olan dünyanın ilk ultra gerçekçi insansı robot sanatçısı, burada Lordlar Kamarası İletişim ve Dijital Komitesi tarafından düzenlenen bir oturumda soruları yanıtladı. Ai-Da, kısa saçıyla, kot tulumuyla ve sorulara verdiği yanıtlarla hepsi dikkatleri üzerine topladı. Ancak Ai-Da’nın Lordlar Kamarası’ndayken ilginç bir an yaşadığı ortaya belirlendi. O sırada Ai-Da’ya hemen güneş gözlüğü takılması ise oldukça dikkat topladı.

AI-DA ‘UYUYAKALMIŞ’

O anlarda, Ai-Da’nın tepkisiz kalarak adeta uyuyaktopladığı ve sıfırlanmaya ihtiyaç duyduğu, bunun üzerine güneş gözlüğü takıldığı öğrenildi. Guardian’dan Henry Dkonum’ın attığı bir tweet’e göre ise Ai-Da o anlarda uyuyakalmış gibi göründü. Uyandırılma, yani sıfırlama işlemi sırasında gözlerini en yenilanmak için ise özüsine güneş gözlüğü takıldı. Ai-Da’nın ‘uyuyaktopladığı’ anlar ise Birleşik Krallık Parlamentosu oturumlarını canlı ya da banttan ygüninlayan siteye saniye saniye yansıdı.

ai-da tweet

“CANLI OLMASAM DA YİNE DE SANAT İCRA EDEBİLİRİM” DEMİŞTİ

Ai-Da onayladığı meseleşmada ise yapay bir oluşum olmasına rağmen, sanat üretme yeteneğine sahip olduğunu söylemişti. Lordlar Kamarası’na ilk kez hitap eden robot, komiteye yapay zekanın sanatçılar için bir ‘hem tehdit ve hem de bir fırsat’ olabileceğini de belirtmişti.

Ai-Da

Komitenin resimleri nasıl ürettiğine dair sorusunu yanıtlayan Ai-Da, yapay zeka algoritmalarının, gözlerindeki kameraların ve robotik bir kolun tuval üzerine boyamasına yardımcı olduğunu ifade etmişti.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
Hayranlarına müjde! Diziden çıkıp gerçek hayata taşınıyorHayranlarına müjde! Diziden çıkıp gerçek hayata taşınıyor
Olay oldu! 'Allah cezamı versin' diyerek yırttıOlay oldu! ‘Allah cezamı versin’ dikonumek yırttı
6 yaşındaki çocuk: Kardeşim doğduğunda boğazını sıkacağım6 yaşındaki çocuk: Kardeşim doğduğunda boğazını sıkacağım