Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
RockItCoin, Tao Bitcoin’i satın etti


Bitcoin (BTC) ATM operatörü RockItCoin, 25 Ekim’de Tao Bitcoin’i satın ettiğını duyurdu. Tao Bitcoin, çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’nin güneyinde bulunan 56 makineyle beraber bölgesel bir ATM operatörü olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Şirket, söz meselesu satın almanın, Bitcoin ATM alanındaki daha küçük ve bölgesel oyuncular arasında da aktif olma stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti. Anlaşmayla beraber RockItCoin tarafından işletilen makinelerin szamanısı 44 ABD eyaletinde yaklaşık 1.900’e ulaştı.

RockItCoin başkanı Ben Phillips, Bitcoin ATM sektörünün 2023’te bir konsolidasyon sürecine hazırlandığını ve şirketin de önümüzdeki aylarda daha fazla oyuncu kazanmasının muhtemel olduğunu söylekonumek konuşmalarine şu şekilde devam etti:

“Mevcut ağlarımız, ilişkilerimiz ve faaliyetlerimiz, bölgesel oyuncuların çoğu için maliyetlerin artışa geçtiğı konumlerde ölçeklenebilirliğe hazır durumda.”

RockItCoin CEO’su ve kurucusu Michael Dalesandro da 2022’nin dördüncü çeyreğinde ek satın almalar bekliyordu:

“Müşterilerimize kripto para birimini güvenli ve verimli bir şekilde alıp satabilecekleri uygun fiziksel meselemlarla hizmet vermeye devam ederken, aynı zamanda sürekli olarak faaliyetlerimizi genişletmenin yollarını da aramaya devam ediyoruz.”

Eski Tao Bitcoin ATM’leri önümüzdeki birkaç 7 gün içinde RockItCoin lokasyonları olarak yenilenecek. 2016 yılında John Taylor ve Andrew Arterburn tarafından kurulan Tao Bitcoin, makineler için çeşitli teklifleri araştırma etti ve en yeniuç olarak RockItCoin ile anlaşmaya varmaya en yeniuç verdi.

Taylor, söz meselesu satın alma hakkında, “Tüketicilere kripto para birimine kolay erişim sağlamak için sıfırdan start verdığımız şirketten gurur duyuyoruz,” ifadelerini kullandı.

Küresel kripto para ATM piyasasının, önümüzdeki beş yıl içinde büyük bir hızla yarım milyar birimlık bir piyasaya dönüşeceği olabilite ediliyor. Research and Markets’in temmuz zamanında yzamanımladığı bir raporda, sektör için 2022’den 2027’ye görecek şekilde yıllık yüzde 59’luk bir bileşik büyüme oranı olabilite ediliyor. Raporda, mevcut kripto ATM piyasasına 46,4 milyon birim değer veriliyor ve bu değerin zaman içinde 472 milyon birima yükselmesini bekleniyor.

Tahmin edilen bu büyümenin ana sebepleri arasında, gelişmekte olan ülkelerdeki havale ve fon transferlerindeki artış, parasal düzenlemelerdeki dalgalanmalar ve kripto ATM kurulumları gibi faktörler konum alıyor.