Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri

Avustralya, Huddersfield’da Lübnan’ı 48-4’lük çarpıcı bir galibiyetle Dünya Kupası yarı finaline taşırken Josh Addo-Carr parladı.

Addo-Carra’nın ilk 19 dakikadaki hat-trick’i Kanguruları harekete geçirdi ve aradan sonra savunma şampiyonları için iki tane daha ekledi. Josh Mansour, Lübnan’ın tek girişimine karşı köşe vuruşu yaptı.

Avustralya, 11 Kasım Cuma günü (19:45 GMT) Leeds’te son dördünde Yeni Zelanda veya Fiji ile karşılaşacak. Cameron Murray, yeşil ve altın için iki kez geçti, Liam Martin ve Latrell Mitchell de Mal Meninga’nın tarafında baskın bir performans sergiledi.

Önlem olarak devre arasında kaptan James Tedesco’nun yerine geçen Meninga, eleme turları için en güçlü kadrosunu bulmakta bir takım seçim sorunlarıyla karşılaştığını itiraf etti. Ancak Michael Cheika’nın kararlı tarafına karşı, oyuncuları kararını büyük ölçüde haklı çıkardı. Daly Cherry-Evans’ın yarı sahasında oyuna giren Nathan Cleary, ilk yarıdaki vuruşları alışılmadık derecede zayıf olmasına rağmen, elinde top ile mükemmeldi. Ancak, özellikle Avustralya’da, Jack Wighton ve Harry Grant tarafından işgal edilen merkez ve kanat pozisyonları hakkında tartışmalar sürerken, serbest skor yapan Addo-Carr’ın dönüşü daha az tartışmalı oldu. Mavera ile de bu görülebilir.

Tek küçük sürpriz, Avustralya için bir maçta Valentin Holmes veya Ken Irvine’in altı uluslararası deneme rekoruna eşit veya ondan daha iyi olamadı ve 20 dakikadan biraz fazla bir süre kala çetelesini beşe çıkardı. Addo-Carr’ın turnuvada zaten 11 denemesi ile Holmes’un bir Dünya Kupası turnuvasındaki 12 rekoru artık ulaşılabilir görünüyor. Ufukta ayrıca Billy Slater’ın 2008-2017 yılları arasında belirlenen 16 denemelik Dünya Kupası rekoru yer alıyor. Avustralya’nın gücü ve hücumdaki yeteneği baştan sona belliydi, ancak savunmada bir tamirci olan Meninga, takımının Lübnan’ı son Dünya Kupası’nda kadrosunda yer alan bir oyuncu tarafından tek başına denemeye devam etmesinden de oldukça memnun olacak.

Bu, Avustralyalıların üç yıl boyunca turnuvada sadece 18 puan ve 15 Dünya Kupası maçında toplam 38 puan topladıkları anlamına geliyor. Avustralyalı başantrenör Mal Meninga: “Maçın üstesinden geldiğim için gerçekten mutluyum, oldukça sakatız.” Top biraz pürüzlüydü, hız o kadar iyi değildi ama gösterdiğim çabadan memnundum.

“James Tedesco (ilk devrede ayrılacak) sadece dikkatli davranıyor. Devre arasında geri gelmesi gerekiyordu ama biz dönmemeye karar verdik.

“Çeki oldukça yavaştı, herhangi bir ivme yakalamak zordu. Yaptığımız zaman gerçekten iyi futbol oynadık. Defansif anlamda yine güçlüydük.”

Lübnan başantrenörü Michael Cheika: “Artık raketin yüksek kalitesi bizi cezbediyor. İlk yarıda bizi mahvettiler ve sonra istediklerini yapabilirler.

“İstediğimiz performans değildi ama aynı zamanda içinde kalmak ve ölümüne gerçek bir fiziksel yarışma yapmak için çok fazla ruh ve cesaret gösterdik. “Açıkçası Avustralya kaliteye çok değer veriyor, bu yüzden sonuçtan kimsenin şaşıracağını düşünmüyorum.” Mavera giriş de eklendi.