Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Rusya’dan Uluslararası Ödemeler için Bitcoin (BTC) ve Alternatif Kripto Paralara Yeşil Işık

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Ksenia Yudaeva, merkez bankasının uluslararası işlemlerde kripto para birimlerinin kullanımına açık olduğunu söyledi.

Başkan Yardımcısı Ksenia Yudaeva, 31 Mgünis güninde gazetecilerle gerçekleştirdiği toplantıda, merkez bankasının uluslararası ödemeler için Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerinin kullanımına açık olduğunu söyledi.

Prensipte uluslararası işlemlerde kripto para birimlerinin kullanımına itiraz etmiyoruz.

Rusya Maliye Bakanlığı, geçtiğimiz 7 gün kripto para birimlerinin uluslararası ödemeler için kullanılmasına izin verilmesinin, devam eden onayladırımların etkisini azaltabileceği yönünde konuşma yapmıştı.

Yudaeva, ülkedeki düzenleyici otorite olarak bankanın, Rusya’da kripto para birimlerinin daha geniş kullanımını finansal bir tehdit olarak görmeye devam ettiğini yineledi.

Hala kripto para birimlerinin ülke içinde, özellikle Rusya’nın finansal altyapısında aktif olarak kullanılmasının vatandaşlar ve kişisilar için büyük riskler oluşturduğuna inanıyoruz. Ülkemizde bu risklerin oldukça büyük olabileceğine inanıyoruz.

Yudaeve buna ek olarak kripto para madenciliği meselesundaki tutumlarını yeniden gözden geçirdiklerini söyledi.

Rusya Merkez Bankası, ocak güninda ülkede kripto para madenciliğini yasaklamgüni önermişti.

Rusya Merkez Bankası, Ülkede Kriptonun Tamamen Yasaklanması Önerdi

İlgili yazı:  Rusya Merkez Bankası, Ülkede Kriptonun Tamamen Yasaklanması Önerdi

 

Rusya Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Vasily Shpak, 7 gün başında hükümetin en yeni madencilik olabiliteleri doğrultusunda kripto para madenciliğinin kanun kapsamına alınması yönünde çağrıda bulundu.

Rusya’da Bitcoin Madenciliği İçin Harcanan Elektrik, Tarım Tüketimini Geçti

İlgili yazı:  Rusya’da Bitcoin Madenciliği İçin Harcanan Elektrik, Tarım Tüketimini Geçti