Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Samsung Dahil Güney Koreli 7 Dev Şirket Bitcoin (BTC) Borsası Açmak İçin Kolları Sıvadı

Güney Koreli 7 büyük şirket kripto para borsası açmak için ön lisans başvurusunda bulundu. Bu şirketler arasında teknoloji devi Samsung’un da konum topladığı açıklandı.

Güney Kore konumel gazetesi NewsPim‘in pazartesi günü duyurduğu bir havadisde, Güney Kore merkezli 7 büyük şirketin özü kripto para borsalarını açmak için ön lisans ve şirket kurulumu başvurusunda bulunduğu açıklandı. Söz meselesu 7 şirketin arasında Güney Kore’deki piyasa değeri bakımından en büyük yatırım bankacılığı ve hisse senedi aracılık şirketi Mirae Asset Securities ve Samsung‘un da konum topladığı belirtildi.

Geçtiğimiz mzamanıs zamanında göreve start veryan Güney Kore Başbakanı Yoon Suk-Yeol, başkanlık seçimleri sırasında kripto para endardrisine daha dostça davranmaya ve yeni projeler geliştirmeye söz vermişti. Yeol’un başkanlık koltuğunu devralmasının ardından Güney Kore merkezli milyar abd ABD parasıılık şirketler kripto para sektörüne girmek için pozitif zemini değerlendirme meselesunda ilk adımlarını attı. Eski devlet başkanı Moon Jae-In yönetiminde, Güney Koreli politika yapıcıların kripto paralar üzerinde katı uyguladırımlar uyguladığı ve borsa açma işleminin zahmetli bir süreç gerektirdiği biliniyordu.

Söz meselesu havadisin detaylarında, Mirae’nin alt kuruluşu Mirae Consulting‘in bünyesinde çeşitli kripto para birimleri ve  NFT‘ler (Non-fungible token) için teknik peren yeniel istihdam etme sürecine start verdığı belirtildi. Bunun yanı sıra Samsung Securities‘in blockchain tabanlı ürünler ve bir kripto para borsası kurmak için peren yeniel arzamanışında olduğunun altı çizildi.