Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Samsung’dan güvenlik önlemleri için blok zincir atılımı!


Teknoloji devi Samsung, hepsini kapsayan akıllı cihazlarında güvenlik protokolünü yükseltmek için blok zincir teknolojisini kullanacağını duyurdu. 

Knox Matrix, “cihazlar arası deneyimler” için yeni blok zincir tabanlı güvenlik çözümüdür. Bu da güvenlik katmanının mobil cihazlarından ev içi elektrikli aletlerine görecek şekilde hepsini kapsayan cihazlarını kapsadığı anlamına geliyor. 

Samsung, Knox Matrix’in, blok zinciri çok katmanlı gözetimi ile donatılmış birbirine bağlı cihazların hepsini kapsayanüyle, “özü özel blok zincir sisteminde” bireysel olarak çalışacağını belirtti. Ayrıca buna akıllı telefonlar, ev tipi akıllı televizyonlar ve klimalar gibi elektronik aletler de dahil olacak.

Samsung’un yeni güvenlik yükseltmesi, oturum açma işlemlerini basitleştirmenin yanı sıra, kişisiları, kimlik bilgilerinin kötüye kullanılmasından korumzamani da amaçlıyor. 

Duyuruya göre, hepsini kapsayan Samsung cihazları Android, Tizen ya da başka işletim sistemine dayalı olsalar da Knox Matrix’ten ve yazılım geliştirme kiti’nden (SDK) yararlanabilecekler. 

Öte yandan Samsung’un yeni yükseltme havadisi, evdeki akıllı cihaz deneyimlerini geliştirmek için Google ile gerçekleştirdiği iş birliği duyurusu ile birlikte geldi. 

Samsung, uzun zamandır Web3 alanında ayak izini genişletmeye devam ediyor. 

Blockdata’nın 16 Ağustos zamanli bir blog gönderisi, Samsung’un Eylül 2021’den bu yana blok zincir ile ilgili yatırımlarda en aktif şirket olduğunu ortaya koydu. Gönderiye göre, Samsung, dokuz aylık bir sürenin ardından endardride 13 ayrı finansman turuna katıldı. 

Samsung’un, en yeni dönemlerde yaklaşmakta olan Web3 oyun stüdyosunu desteklemesinin yanı sıra, şirketin varlık yönetimi bölümü, Hong Kong’da blok zincir ETF’leri start vertmıştı. 

Samsung Next’in genel müdürü buna ek olarak, Web3 alanı oluşturma ve bu alan yatırım yapmanın önemine değinmişti.