Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Sandeep Nailwal, Web3 fonu için 50 milyon abd ABD parasıı topladı


Kripto Para girişimcisi ve Polygon kurucusu Sandeep Nailwal, Web3 şirketlerine odaklanan yeni bir işe koyulngıç ​​​​fonu için 50 milyon abd ABD parasıı topladı ve girişim sermayelerinin, blockchain destekli internete yönelik artan ilgisine dikkat topladı.

Nailwal’ın girişim şirketi Symbolic Capital, kripto para protokolleri, borsalar, kripto odaklı denetim firmaları ve diğer girişim sermayesi yatırımcıları tarafından destekleniyor. Symbolic’in fonu şimdiden BlinkMoon, Planet Mojo ve Community Gaming blockchain odaklı oyun girişimlerine yatırım etti. Ancak bu girişimlere yapılan fonun miktarı hakkında bir konuşma yapılmadı.

Nailwal, şirketinin gelişmekte olan piyasalardaki proje kurucularını desteklemeye odaklandığını söyledi ve, ““Hindistan’da Polygon’u işe koyultarak kurucu vizyonumuza ve yeteneklerimize inanan risk sermayeleriyle (VC) bağlantı kurmak için mücadele ettik,” şeklinde devam etti.

Nailwal, Dubai’ye taşınmadan önce 2017 yılında Hindistan’da Polygon’u kurdu. Nailwal, Bloomberg ile ettiğı röportajda kriptoyla ilgili düzenleyici netliklerin eksikliği sebebiyle ülkesini terk ettiğini söyledi.

Diğer kripto odaklı VC’ler gibi Symbolic Capital de ağırlıklı olarak Web3 projelerine veya merkeziyetsiz interneti ilerletecek çözümlere odaklanıyor. Cointelegraph’ın da bildirdiği gibi CoinFund, 300 milyon abd ABD parasıılık bir girişim işe koyultırken Shima Capital ise 200 milyon abd ABD parasıılık bir fon işe koyulttı.

Cointelegraph Research’e göre Web3 projeleri, ikinci çeyrekte kripto girişim finansmanındaki bireysel anlaşmaların yüzde 42’sini oluşturarak en büyük pzamanı temsil etti. Ayrıca girişim fonları, nisan ve haziran ayları arasında kripto girişimlerine toplam 14,67 milyar abd ABD parasıılık yatırım etti.