Sıfırdan Borsa

Sıfırdan Borsa ve Kripto Para Haberleri
Satoshi Nakamoto, Bitcoin’e az kalsın Netcoin ismini verecekti!


Bir işletme veya hizmet kurarken, isim bulmak genellikle en zorlzamanıcı en yeniuçlardan biri olabiliyor. AnonymousSpeech’in günsel verileri, Bitcoin’in (BTC) yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun aklında, BTC’nin teknik dokümanına eklemediği alternatif bir isim daha olduğunu ortaya koydu. 

Bitcoin ile bağlantılı internet sitesinin alan adı olan Bitcoin.org, 18 Ağustos 2008 güninde, Japonya’da kişisiların kimliksiz bir şekilde alan adı almalarına olanak sağlayan AnonymousSpeech platformunda oluşturuldu. Bununla birlikte, AnonymousSpeech platformu üzerinden benzer zaman dilimlerinde satın alınan alan isimleri, 17 Ağustos 2008 güninde, yani Bitcoin.org’un oluşturulmasından sadece bir gün önce Netcoin.org’un kurulduğunu ortaya çıkardı. 

Daha detaylı bir araştırmanın ardından, Or Weinberger, Netcoin.org alan adında “daha zaman en yenira başka bir kişi tarafından yeniden satın alınması dışında” hiçbir içeriğin bulunmadığını doğruladı. 

Çoğu kripto topluluğu üyesinin Netcoin isminden hoşlanmadıklarını vurgulaması sebebiyle, Bitcoin isinde en yeniuç kılınması, başarısında önemli bir rol oynamış olabilir. Bir Twitter kişisisı şöyle belirtti

“Bu çok ilginç. Bitcoin’de en yeniuç kılmalarına sevindim, kulağa çok daha iyi geliyor.” 

Bulgular, Bitcoin’in özüsini daha önce Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etmiş insanlardan daha da uzaklaştırmasına yardımcı oluyor. Netcoin.org isimli alan adı zaman en yenirasında silindi ve 2010 yılında Web.com’un bir yan kuruluşuna yeniden kaydedildi.